Zamknij

"Paper Girls": odpowiedź Amazona na "Stranger Things"? Zobacz zwiastun serialu [WIDEO]

30.06.2022 14:34

"Paper Girls" to nowa produkcja platformy Amazon Prime Video. Adaptacja słynnego komiksu doczekała się nowej zapowiedzi. Kiedy premiera produkcji?

Paper Girls - kadr z serialu Amazon Prime Video
fot. Amazon Prime Video/materiały prasowe

Nadchodzi nowy serial platformy Amazon Prime Video. Mowa o "Paper Girls" - produkcji opartej na słynnym komiksie Briana K. Vaughana i Cliffa Chianga. Tytuł otrzymał nowy zwiastun. Co zdradza na temat fabuły?

"Paper Girls": zwiastun serialu Amazon Prime Video

Od kilku lat adaptacje komiksów wiodą prym zarówno jeżeli chodzi o filmy, jak i seriale. Dzięki wielkiej popularności historii inspirowanych tytułami Marvel Comics i DC Comics, producenci zaczęli coraz chętniej sięgać również po komiksy spoza gatunku superbohaterskiego, pochodzące z mniej popularnych wydawnictw.

Jednym z takich tytułów są właśnie "Paper Girls" - komiks wydawany przez Image Comics w latach 2015-2019. W Polsce komiks można kupić w wydawnictwie Non Stop Comics. Historia opowiada o niezwykłych przygodach czterech nastolatek - Erin, MacKenzie, KJ i Tiffany, które mieszkają na małym przedmieściu Cleveland. Bohaterki dorywczo zajmują się rozwożeniem gazet. Ich typowe życia zmieniają się w pewien halloweenowy wieczór, kiedy są świadkiniami obecności tajemniczej siły z przyszłości.

Główne bohaterki trafią do przyszłości. Będą musiały nauczyć się współpracować, by przetrwać w walce pomiędzy podróżnikami w czasie i wrócić do domu. W tym zadaniu pomoże im dorosła wersja jednej z nich.

"Paper Girls": kiedy premiera na Amazon Prime Video?

W rolach głównych wystąpili Sofia Rosinsky, Camryn Jones, Riley Lai Nelet, Fina Strazza, Ali Wong i Nate Corddry. Premiera pierwszego sezonu została zaplanowana na 29 lipca 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/Amazon Prime Video