Zamknij

"Pani Dziekan": Netflix pokazał pierwszą zapowiedź serialu od twórców "Gry o tron" [WIDEO]

01.07.2021 12:43
"Pani Dziekan": Netflix pokazał pierwszą zapowiedź serialu od twórców "Gry o tron" [WIDEO]
fot. Materiały prasowe

"Pani Dziekan" to pierwszy serial Netflixa, którego producentami wykonawczymi są David Benioff i D.B. Weiss, twórcy "Gry o tron". Zobacz zapowiedź wideo tej komediowej produkcji z Sandrą Oh w tytułowej roli.

"Pani Dziekan" ("The Chair") jeszcze tego lata zadebiutuje na Netflix. Serial, którego producentami wykonawczymi są m.in. David Benioff i D.B. Weiss, będzie śledził losy świeżo upieczonej szefowej katedry wydziału anglistyki na uniwersytecie w Pembroke. Zobacz pierwszą zapowiedź produkcji, w której główną rolę gra gwiazda "Chirurgów" i "Obsesji Eve" - nagrodzona dwoma Złotymi Globami Sandra Oh.

"Pani Dziekan": Netflix pokazał pierwszą zapowiedź serialu [WIDEO]

Dr Ji-Yoon Kim (Sandra Oh) właśnie objęła katedrę wydziału anglistyki na uniwersytetcie w Pembroke. To niemałe wyróżnienie, szczególnie, że jest pierwszą w historii kobietą na tym stanowisku i jedną z niewielu kobiet o innym niż biały kolorze skóry, które w ogóle pracują na tej uczelni. Taka pozycja, jak można się domyślać, wiąże się nie tylko z zaszczytami, ale i wieloma wyzwaniami, które z pełnym sarkazmu humorem będzie prezentował nowy serial Netflixa. Zobacz pierwszą zapowiedź wideo serialu o "Pani Dziekan".

Zobacz także

"Pani Dziekan" - Kiedy premiera na Netflix?

Netflix już w połowie maja 2021 ogłosił, że premiera serialu "The Chair" odbędzie się 20 sierpnia 2021 roku. U boku Sandry Oh wystąpią w nim Jay Duplass jako profesor Bill Dobson, Holland Taylor jako profesor Joan Hambling, Bob Balaban jako profesor Elliot Rentz, Nana Mensah jako profesor Yaz McKay, David Morse jako dziekan Paul Larson oraz mała Everly Carganilla jako JuJu. 

Sandra Oh jest nie tylko gwiazdą serialu, ale także jedną z jego producentek wykonawczych obok Davida Benioffa i D.B. Weissa (twórców "Gry o tron") oraz Berniego Caulfielda i Daniela Graya Longino. Scenarzystką, showrunnerką i również producentką wykonawczą serialu jest Amanda Peet. Reżyseruje Daniel Gray Longino ("Cudotwórcy: Wieki ciemne"). Serial będzie składał się z sześciu półgodzinnych odcinków.

RadioZET.pl/Netflix