Zamknij

Joanna Kulig z główną rolą w nowym serialu Playera. O czym opowie "Pajęczyna"?

10.06.2021 16:09

"Pajęczyna" to nadchodzący thriller Player Original, w którym Joanna Kulig spróbuje rozwikłać śmiertelną zagadkę. Poznaliśmy pierwsze szczegóły i przybliżoną datę premiery.

Joanna Kulig z główną rolą w nowym serialu Playera. O czym opowie "Pajęczyna"?
fot. materiały prasowe TVN Grupa Discovery

Joanna Kulig zagra główną bohaterkę nadchodzącego serialu Playera"Pajęczyna" opowie historię specjalistki od zachowań pająków, która próbuje rozwikłać tajemnicę śmierci swojej matki i swojej siostry. Co już wiemy o serialu i kiedy możemy spodziewać się premiery?

Zobacz także

"Pajęczyna" - Joanna Kulig z główną rolą w nowym serialu Playera

"Pajęczyna" ma być pełnym napięcia thrillerem, którego akcja toczy się równolegle na dwóch płaszczyznach czasowych - w 1978 roku oraz w 2010 roku. Fabuła, inspirowana realiami historycznymi, oscylować będzie wokół militarnych tajemnic późnego PRL. Zgodnie z zapowiedzią, będzie to między innymi opowieść o tym, dlaczego pod koniec lat 70-tych, mimo udanych prób fuzji termonuklearnej, nie doszło w Polsce do wyprodukowania bomby neutronowej.

W oficjalnym opisie fabuły czytamy:

Serial "Pajęczyna" to historia inspirowana mało znanymi faktami z historii późnego PRL-u, kiedy to w szczycie gierkowskiej prosperity Polska rozwijała własny program atomowy. Dzieciństwo Kornelii Titko (Joanna Kulig), odważnej naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią, zniszczyła przedwczesna śmierć rodziców oraz starszej siostry, która zginęła w wypadku samochodowym. Matka Kornelii, Teresa Titko (Anna Radwan) była wybitnym fizykiem jądrowym; w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza (Marek Kalita). Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo. Kim jest tajemniczy mężczyzna i co naprawdę łączy go ze śmiercią dwóch najbliższych Kornelii kobiet? Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za wtargnięcie na zakazane terytoria? Jaką rolę w tej historii sprzed lat odegrali oficerowie PRL-owskiego kontrwywiadu: kapitan Ewa Wolańska (Michalina Olszańska/Liliana Głąbczyńska) oraz podporucznik Tadeusz Mróz (Mateusz Banasiuk/Mirosław Baka)? Komu zależało na tym, aby Polska nie dołączyła do niewielkiego grona państw, liczących się w atomowym wyścigu?

loader

"Pajęczyna"  - kiedy premiera?

U boku Joanny Kulig wystąpią Eryk Lubos (Stanisław Wanio), Michalina Olszańska (Ewa Wolańska 78'), Anna Radwan (Teresa Titko), Szymon Bobrowski (Włodzimierz Węgrowski 78’), Marek Kalita (prof. Grzegorz Giedrowicz 78’), Andrzej Grabowski (Edward Gierek) oraz Wojciech Wysocki (Piotr Jaroszewicz).

Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, zaś scenariusz napisali Dariusz Suska, Wojciech Bockenheim oraz Jacek Małecki. Zdjęcia do serialu już trwają, a premierę zapowiedziano na jesień 2021 roku. 7 odcinków trafi na platformę player.pl.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/TVN Grupa Discovery