Zamknij

HBO rezygnuje ze spin-offu "Lśnienia". Serial trafi na Netflix?

05.08.2021 09:17

Platforma HBO Max zrezygnowała z dystrybucji serialu "Overlook" - spin-offu "Lśnienia". Wygląda na to, że horror przejmie serwis Netflix.

Lśnienie - Jack Nicholson, Danny Lloyd - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

"Overlook" - serial będący rozwinięciem wątków z powieści Stephana Kinga "Lśnienie" nie trafi na HBO Max. Duże szanse na przejęcie tytułu tworzonego przez J.J. Abramsa ma Netflix, chociaż w tej sprawie nie padło jeszcze ostatnie słowo.

"Overlook": spin-off "Lśnienia" trafi na Netflix?

Stephen King to nie tylko niezwykle płodny pisarz, ale również twórca, którego dzieła nadzwyczaj często trafiają na mały i duży ekran. J.J. Abrams i jego firma produkcyjna Bad Robot pracuje obecnie nad serialem opierającym się na słynnym horrorze "Lśnienie". 

Jak podaje The Hollywood Reporter, tytuł nie jest już związany z platformą HBO Max, na której serial "Overlook" miał zadebiutować. Przedstawiciele serwisu zrezygnowali z dystrybucji spin-offu "Lśnienia", dając tym samym dużą szansę konkurencji, głównie serwisowi Netflix, który według doniesień jest w czołówce firm chcących przejąć prawa do serialu.

"Overlook" miał być częścią umowy podpisanej przez Abramsa z firmą Warner Bros. Media, która jest właścicielem HBO Max. Oprócz horroru na motywach powieści Kinga filmowiec pracuje również nad serialami "Justice League Dark" oraz oryginalnym kryminałem "Duster". Abrams jest również zaangażowany w powstający film o czarnoskórym Supermanie oraz animacje "Batman: Caped Crusader" i "Demimonde".

"Lśnienie" to horror napisany przez Kinga w roku 1977, który trzy lata po premierze doczekał się filmowej adaptacji stworzonej przez samego Stanleya Kubricka. Opowieść o szaleństwie z Jackiem Nicholsonem i Shelley Duvall w rolach głównych, stała się nie tylko ikoną historii z dreszczykiem, ale kina w ogóle. W latach 90. "Lśnienie" doczekało się miniserialu napisanego przez Kinga. Twórca w 2013 roku stworzył ciąg dalszy historii w sequelu "Doktor Sen", który 6 lat później doczekał się kinowej adaptacji. Film z Ewanem McGregorem w roli tytułowej nie został jednak hitem.

"Overlook": o czym będzie serial?

Chociaż HBO Max nie będzie miejscem, w którym obejrzymy "Overlook", serial nadal powstaje. Produkcja podobnie jak "Lśnienie" rozegra się w tytułowym hotelu w Polsce znanym jako Panorama. Prawdopodobnie rozwiąże tajemnice duchów zamieszkujących przybytek. Na razie nie zdradzono większej ilości szczegółów dotyczących fabuły serialu, obsady ani informacji, kiedy tytuł zadebiutuje.

loader

RadioZET.pl/The Holloywood Reporter