Zamknij

"Opowieść podręcznej" dla każdego? Pojawiła się petycja o odblokowanie dostępu do serialu

26.10.2020 09:38

"Opowieść podręcznej" to serial HBO na podstawie powieści Margaret Atwood, który w świetle ostatnich wydarzeń w Polsce, zyskał ponownie na popularności. Powstała petycja o odblokowanie dostępu do serialu.

Opowiesć podręcznej
fot. Materiały prasowe HBO Polska

"Opowieść podręcznej" dla każdego? Pojawiła się petycja skierowana do HBO Polska o odblokowanie dostępu do serialu. To odpowiedź na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczanej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z kontynuacją. 

Zobacz także: Opowieść podręcznej, sezon 4 - ZWIASTUN: kiedy nowe odcinki serialu na HBO? 

"Opowieść podręcznej" dla każdego? Petycja o dostępu do serialu

"Opowieść podręcznej" to serial oparty na powieści Margaret Atwood. Akcja rozgrywa się w USA, gdzie narodziny stały się rzadkością, a władzę przejęła pseudochrześcijańska junta. Kobiety zostały surogatkami, a wszelkie nieposłuszeństwo karane jest w okrutny sposób. Autorzy petycji apelują, że obecna władza szykuje taki scenariusz Polkom. Jak podaje Onet - z tego powodu wystosowano prośbę, by każdy mógł mieć dostęp do serialu.

Uważamy za szczególnie istotne, by mogły się one (Polki - przyp. red.) zapoznać i skonfrontować z tym, co jest dla nich przygotowywane. Dlatego zwracamy się do zarządu HBO Polska o nieodpłatne udostępnienie tego serialu na terenie Polski, zarówno w odkodowanym paśmie emisyjnym w telewizji, jak i na platformie cyfrowej HBO GO - pisze autor petycji, Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

Petycja jest dostępna TUTAJ. Na ten moment (26 października 2020) podpisało ją ponad 400 osób.

"Opowieść podręcznej": gdzie oglądać serial?

Serial "Opowieść podręcznej" jest dostępny dla użytkowników platformy HBO GO. Można tam znaleźć trzy sezony, na które składa się 37 odcinków. Przypominamy, że w planach jest nakręcenie czwartej odsłony "Opowieści podręcznej". Na ten moment nie są jednak znane żadne szczegóły. 

Zobacz także: "Joker" z Joaquinem Phoenixem trafi na HBO GO. Kiedy będzie można obejrzeć? 

RadioZET.pl/Onet.pl/HBO Polska