Zamknij

„Odwilż” najchętniej oglądanym serialem HBO Max w Europie. Wielki sukces polskiej produkcji [WIDEO]

Michał Kaczoń
12.04.2022 12:35

„Odwilż” to pierwszy polski serial oryginalny platformy HBO Max, który zadebiutował w serwisie na początku kwietnia. Teraz szefowie serwisu chwalą się, że produkcja jest jedną z najchętniej oglądanych w Europie i na świecie. Jaką pozycję zajmuje „Odwilż” w rankingach oglądalności? Sprawdziliśmy.

Odwilż - kadr z serialu
fot. materiały prasowe HBO Max

Odwilż” to nowy oryginalny polski serial kryminalny, sygnowany nazwiskiem Xawerego Żuławskiego. Rozgrywająca się w Szczecinie opowieść o brutalnym morderstwie i tajemniczym zaginięciu, od 1 kwietnia przyciąga widzów przed ekrany. Teraz HBO Max pochwaliło się, że serial jest jedną z najchętniej oglądanych produkcji w Europie i na świecie.

„Odwilż” najchętniej oglądanym serialem w Europie

Z danych oglądalności w dniach 1-10 kwietnia 2022 wynika, że „Odwilż” była najchętniej oglądanym serialem na platformie we wszystkich europejskich krajach, w których dostępna jest platforma. Wedle informacji HBO, polski serial znalazł się także na 14. miejscu najchętniej oglądanych produkcji na całym świecie.

„Odwilż” zadebiutowała na HBO Max 1 kwietnia. Premiera odbyła się równocześnie w 61 krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej, na Karaibach oraz w Stanach Zjednoczonych.

„Odwilż” – zwiastun

Sześcioodcinkowy serial oryginalny na bazie scenariusza Marty Szymanek oraz Piotra Szymanka reklamowany jest następującym zwiastunem: 

„Odwilż” – twórcy i obsada

Reżyserem serialu jest Xawery Żuławski. Produkcja powstaje na bazie scenariusza Marty Szymanek, która współpracowała wcześniej przy innych hitach telewizji: „Wataha” od HBO czy „Prawo Agaty” TVN.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Katarzyna Wajda, Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian FabijańskiBogusław LindaAndrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stepkowska.

loader

„Odwilż” – gdzie i kiedy oglądać serial?

Cztery odcinki serialu „Odwilż” są już dostępne na platformie HBO Max. Dwa kolejne, finałowe, trafią do serwisu już w najbliższy piątek, 15 kwietnia. Od 1 maja planowana jest zaś emisja serialu w linearnym paśmie HBO.

Czytaj także: Netflix mocno inwestuje w Polskę. Platforma zapowiedziała właśnie 18 nowych projektów [WIDEO]

RadioZET.pl/informacja prasowa HBO Max

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET