Zamknij

"Obi-Wan Kenobi" - kto zagra młodą księżniczkę Leię w serialu Disney+?

19.07.2021 13:42

Według najnowszych informacji w nadchodzącym serialu "Obi-Wan Kenobi" pojawi się młoda księżniczka Leia, w którą wcielić się ma Vivien Lyra Blair. Gdzie grała aktorka?

Carrie Fisher
fot. Retna/Photoshot/REPORTER

Wygląda na to, że w produkcji Disney+ "Obi-Wan Kenobi" pojawi się nie tylko młody Luke Skywalker, ale również jego siostra Leia. Najnowsze informacje na temat serialu "Star Wars" zdradzają, kto wcieli się w kosmiczną księżniczkę.

"Obi-Wan Kenobi" - Vivien Lyra Blair jako młoda Leia?

Sukces serialu "The Mandalorian" sprawił, że przedstawiciele Lucasfilm podjęli decyzję o stworzeniu kolejnych odcinkowych produkcji rozgrywających się w świecie "Gwiezdnych Wojen". Obecnie trwają prace nad kolejnym serialem "Star Wars", tym razem osadzonym w przeszłości uniwersum. 

Jak podaje Jordan Maison z portalu Cinelinx, w obsadzie pojawiła się Vivien Lyra Blair - dziecięca aktorka, która ma zagrać młodszą wersję postaci, w którą dotąd wcielała się Carrie Fisher. Blair jest znana dzięki rolom w hicie Netflix "Nie otwieraj oczu" oraz filmu Roberta Rodrigueza "We Can Be Heroes".

Nie otwieraj oczu - Julian Edwards, Trevante Rhodes, Sandra Bullock, Vivien Lyra Blair - kadr z filmu
fot.

foto: The Hollywood Archiv/agefotostock/East News

Warto jednak pamiętać, że informacja nie została na razie potwierdzona oficjalnie, więc należy traktować ją w kategorii plotki. Jeśli jednak Blair rzeczywiście pojawi się w serialu jako Leia, ta wiadomość może więcej mówić na temat fabuły serialu o Obi-Wanie, sugerując postacie i miejsca, które w nim zobaczymy. Produkcja jest bowiem owiana tajemnicą. Wiadomo jedynie, że tytuł będzie łącznikiem pomiędzy trylogią prequeli a oryginalnymi filmami "Star Wars" stworzonymi przez George'a Lucasa.

W nadchodzącym serialu zobaczymy losy Kenobiego zaszytego na planecie Tatooine. Prawdopodobnie mistrz Jedi będzie z ukrycia nadzorował poczynania Luke'a Skywalkera, który w przyszłości zostanie słynnym rycerzem Jedi. Wygląda jednak na to, że Obi-Wana będzie również interesował los siostry chłopaka, która trafiła na Alderaan pod opiekę królowej Brehi Organy i wicekróla Baila Organy.

"Obi-Wan Kenobi" - kiedy premiera?

W tytułowego bohatera wcieli się ponownie Ewan McGregor, który grał Obi-Wana w trylogii prequeli. Reżyserką serialu została Deborah Chow. Wraz z rozpoczęciem zdjęć, w najbliższej przyszłości prawdopodobnie poznamy więcej szczegółów na temat serialu. Produkcja ma zadebiutować w roku 2022 na Disney+. Oprócz kontynuacji "The Mandalorian" Lucasfilm ma w planach seriale "The Book of Boba Fett" i "Ahsoka Tano".  

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Cinelinx