Zamknij

"Gwiezdne Wojny": Hayden Christensen przerwał milczenie. Aktor opowiedział o powrocie do serii

Sergiusz Kurczuk
11.03.2022 14:08

Po ponad 15 latach Hayden Christensen powróci do roli Anakina Skywalkera w serialu "Obi-Wan". Aktor opowiedział o kulisach ponownego pojawienia się w świata "Star Wars".

Hayden Christensen
fot. Polaris/East News

Platforma Disney+ zaprezentowała pierwszy zwiastun serialu "Obi-Wan Kenobi". W tytułowej roli ponownie wystąpi Ewan McGregor. Nie będzie to jednak jedyny powrót gwiazd prequeli "Star Wars". Jako Anakin Skywalker/Darth Vader powróci Hayden Christensen. Aktor opowiedział o swojej roli.

"Obi-Wan Kenobi": Hayden Christensen opowiedział o powrocie do "Star Wars"

Chociaż prequelom "Gwiezdnych Wojen" daleko do oryginalnej trylogii, nie można im odmówić tego, że wychowały pokolenia młodszych fanów kosmicznej sagi i zdecydowanie poszerzyły świat stworzony pod koniec lat 70. przez George'a Lucasa. Uczyniły też z Ewana McGregora i Haydena Christensena prawdziwe gwiazdy.

Drugi z aktorów w rozmowie z Entertainment Weekly zdradził kulisy swojego powrotu do roli Anakina Skywalkera/Dartha Vadera, który ponownie pojawi się w nadchodzącym serialu "Obi-Wan Kenobi". Christensen opowiedział, jak pracownicy Lucasfilm namówili go do ponownego dołączenia do uniwersum "Star Wars". Okazuje się, że reżyserka Deborah Chow wybrała się na farmę aktora, która mieści się w Ontario w Kanadzie.

Deborah przyjechała i spędziliśmy cały dzień na rozmowie. Opowiedziała mi trochę o projekcie i swojej wizji, i stwierdziłem, że brzmi to wspaniale. Byłem bardzo podekscytowany powrotem.

Christensen zdradził też swoje odczucia towarzyszące mu na planie serialu o Obi-Wanie.

Pierwszy raz, kiedy ponownie zobaczyłem Ewana jako Obi-Wana... to był dla mnie bardzo szczególny moment i to taki, który będę wspominał bardzo, bardzo długo.

Gwiazdor stwierdził również, że ponowne założenie na siebie kostiumu Dartha Vadera było niezwykle "surrealistyczne".

Od zakończenia trylogii prequeli, Christensen unikał dużych przedsięwzięć studyjnych. Wystąpił jednak po latach w filmie "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie", w którym użyczył swojego głosu. Mimo że historia Anakina została rozbudowana w serialu animowanym "Gwiezdne Wojny: Wojny klonów", za dubbing ojca Luke'a odpowiadał inny aktor - Matt Lanter, który jako młody Jedi powrócił w takich produkcjach, jak "Star Wars Rebels", "Forces of Destiny", "Lego Gwiezdne wojny: Świąteczna przygoda", a także w grze wideo Star Wars Battlefront II.

"Obi-Wan Kenobi": kiedy premiera?

W pozostałych rolach wystąpili Joel Edgerton, Bonnie Piesse, Rupert Friend i Moses Ingram. Data premiery serialu o Obi-Wanie nie jest przypadkowa. Wyznaczono ją na 25 maja 2022 - w 45-lecie debiutu pierwszej części kosmicznej sagi stworzonej przez George'a Lucasa. Serial "Obi-Wan Kenobi" trafi na platformę Disney+, która wciąż nie jest dostępna w Polsce.

loader

RadioZET.pl/Entertainment Weekly

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET