Zamknij

"Star Wars": Ewan McGregor jest otwarty na udział w innych produkcjach kosmicznej sagi

28.04.2022 13:56

"Obi-Wan Kenobi" nie będzie najprawdopodobniej jedyną produkcją ze świata "Star Wars", w której wystąpi Ewan McGregor. Aktor jest gotowy na udział w innych tytułach ze świata "Gwiezdnych Wojen".

Obi-Wan Kenobi - Ewan McGregor - kadr z serialu
fot. Disney+/mayeriały promocyjne

Ewan McGregor powróci po latach do świata "Star Wars", dzięki serialowi "Obi-Wan Kenobi". Gwiazdor zapowiedział, że istnieje spora szansa, iż pojawi się również w innych przedsięwzięciach Lucasfilm.

"Obi-Wan Kenobi": Ewan McGregor wystąpi w kilku produkcjach "Star Wars"?

Fani "Gwiezdnych Wojen" czekają na najnowszy serial aktorski osadzony w uniwersum stworzonym przez George'a Lucasa. Mowa o "Obi-Wanie Kenobim" - produkcji, która ukaże historię słynnego mistrza Jedi rozgrywającą się pomiędzy dwiema pierwszymi trylogiami kosmicznej sagi.

Do tej pory McGregor pojawił się w trzech produkcjach "Star Wars" - trylogii prequeli, która powstała w latach 1999-2005. Po 17 latach przerwy ponownie wcieli się w Obi-Wana - tym razem mężczyznę w średnim wieku, który nie tylko będzie miał na oku małego Luke'a Skywalkera, ale również będzie walczył z wysłannikami rosnącego w siłę Imperium. Aktor w rozmowie z Total Film zdradził, że jego powrót do świata "Gwiezdnych Wojen" nie musi się wcale ograniczać do serialu o Obi-Wanie.

Gdybyśmy mieli okazję zrobić to ponownie, byłbym na to całkowicie gotowy. Znowu wracam. To tak, jakbym znowu pukał do drzwi Disneya! Miło było wrócić i wypełnić tę lukę między mną a Alekiem Guinnessem. Tym razem grając go dostałem tyle samo, lub więcej, niż w pierwszych trzech filmach razem wziętych. Wynika to ze scenariusza, ludźmi, z którymi kręciliśmy serial, oraz technologią i tym, jak wszystko się różni od tamtego czasu.

Prawdopodobnie na jednym sezonie "Obi-Wana Kenbiego" się nie skończy, więc McGregor powróci do roli. Niewykluczone jednak, że grana przez niego postać pojawi się również w innych serialach "Star Wars" od Disney+.

"Obi-Wan Kenobi": kiedy premiera?

Oprócz McGregora do sagi powróci również odtwórca Anakina Skywalkera/Dartha Vadera - Hayden Christensen. W pozostałych rolach wystąpili Joel Edgerton, Bonnie Piesse, Rupert Friend i Moses Ingram. Data premiery serialu o Obi-Wanie nie jest przypadkowa. Wyznaczono ją na 27 maja 2022 - dwa dni po 45-leciu debiutu pierwszej części kosmicznej sagi stworzonej przez George'a Lucasa. Serial "Obi-Wan Kenobi" trafi na platformę Disney+, która wciąż nie jest dostępna w Polsce.

loader

RadioZET.pl/Total Film