Zamknij

"Obi-Wan Kenobi": czy w serialu Disney+ powróci Darth Maul?

Sergiusz Kurczuk
15.03.2022 11:05

Serial "Obi-Wan Kenobi" to powrót dobrze znanych bohaterów "Gwiezdnych Wojen". Czy w produkcji zobaczymy ponownie Dartha Maula - antagonistę z "Mrocznego Widma"?

Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo - Ray Park - kadr z filmu
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Do premiery serialu "Obi-Wan Kenobi" zostało kilka miesięcy. W produkcji Disney+ ponownie zobaczymy Ewana McGregora w roli tytułowej i Haydena Christensena, który ponownie wcieli się w Anakina Skywalkera/Dartha Vadera. Czy tytuł będzie okazją do ponownego spotkania z inną dawno niewidzianą postacią - Darthem Maulem?

"Obi-Wan Kenobi": Darth Maul w czy w serialu Disney+?

Na tę produkcję czekali fani oryginalnej trylogii "Gwiezdnych Wojen", jak i osoby wychowane na serii prequeli oraz serialu "Wojny klonów". Po ponad 15 latach McGregor ponownie wcieli się w słynnego mistrza Jedi, na u jego boku w obsadzie pojawi się również Christensen.

Fani zastanawiali się zapewne, czy w serialu "Obi-Wan Kenobi" powróci inna postać, która dawno nie gościła na małym i dużym ekranie - Darth Maul. Chociaż Sith został pokonany pod koniec "Mrocznego Widma", fani "Wojen klonów" i filmu "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" doskonale wiedzą, że antagonista przeżył i powrócił w nieco odmienionej formie.

Jak podaje The Hollywood Reporter początkowo twórcy nadchodzącego serialu rzeczywiście chcieli wykorzystać postać Dartha Maula. W obsadzie znalazł się nawet Ray Park - aktor, który wystąpił jako Maul w filmie z 1999 roku. Okazuje się jednak, że finalnie zdecydowano się wykluczyć pomysł na udział poplecznika Palpatine'a, by zrobić miejsce dla innych przeciwników Obi-Wana - Dartha Vadera i Wielkiego Inkwizytora. Źródła podają, że nakręcono nawet materiał z Maulem, ale mógł to być tylko materiał testowy.

Tak czy inaczej, Maula zabraknie w serialu o Obi-Wanie. Fani mieli nadzieję, że postać powróci, po tym jak w 2021 roku Park zamieścił na Instagramie charakteryzacji mrocznego Jedi. Post został jednak usunięty.

"Obi-Wan Kenobi": kiedy premiera?

W pozostałych rolach wystąpili Joel Edgerton, Bonnie Piesse, Rupert Friend i Moses Ingram. Data premiery serialu o Obi-Wanie nie jest przypadkowa. Wyznaczono ją na 25 maja 2022 - w 45-lecie debiutu pierwszej części kosmicznej sagi stworzonej przez George'a Lucasa. Serial "Obi-Wan Kenobi" trafi na platformę Disney+, która wciąż nie jest dostępna w Polsce.

loader

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET