Zamknij
nowe seriale komediowe - TOP 10
  • nowe seriale komediowe - dobre miejsce
  • co robimy w ukryciu
  • fleabag
  • 10 Zobacz
fot. NBC

Nowe seriale komediowe to hasło, które wciąż przywodzi Ci na myśl "The Office", "Jak poznałem Waszą matkę" czy "Teorię wielkiego podrywu"? Pora to zmienić!

Nowe seriale, które w ostatnich latach debiutują na ekranach, to często małe dzieła sztuki. Platformy streamingowe takie jak Netflix, HBO Go, Amazon Prime Video czy Apple TV+ uczyniły z produkcji uznawanych przez lata za gorsze rodzeństwo pełnometrażowych filmów, dzieła nie tylko szalenie popularne wśród widzów w każdym wieku, każdej płci i z każdym wykształceniem, ale też uznawane przez krytyków i szanowane przez znawców kina wysokiego. I nie dotyczy to tylko i wyłącznie seriali dramatycznych. Owszem, to one podejmują zwykle ważne tematy, a ich światowej sławy twórcy angażują do nich gwiazdy wielkiego ekranu. Niemniej, stworzenie dobrego serialu komediowego, który autentycznie bawi widzów, a do tego niesie jeszcze pozytywny przekaz, to nie lada wyzwanie. Kto w ostatnich latach poradził sobie z nim najlepiej? Prezentujemy subiektywny ranking najlepszych nowych seriali komediowych.

Zobacz także

Nowe seriale komediowe: TOP 10 produkcji, których nie znacie, a powinniście

Kiedy mówimy o nowych serialach komediowych, na myśl błędnie przychodzą nam tytuły takie jak "The Office", "Jak poznałem waszą matkę", "Teoria wielkiego podrywu" czy "Community", "Technicy-magicy", "U nas w Filadelfii" i "Parks and Recreation". Nie podważamy oczywiście ich jakości i wkładu w popkulturę (szczególnie w przypadku pierwszych trzech tytułów), jednak trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - niektóre z tych sitcomów za chwilę osiągną pełnoletność. Dlatego postanowiliśmy nie tworzyć kolejnej listy najlepszych seriali komediowych XXI wieku, gdzie do znudzenia powtarzają się te same tytuły, lecz zaprezentować Wam coś unikatowego, świeżego, z czym mogliście się jeszcze nie zetknąć. Wszystkie produkcje z naszego rankingu zadebiutowały na ekranach w ciągu ostatniej dekady, a większość z nich trwa nadal. Oczywiście, jeśli śledzicie na bieżąco nowe seriale komediowe, z pewnością znacie część prezentowanych pozycji. Gwarantujemy jednak, że w naszym zestawieniu każdy, kto lubi się śmiać, znajdzie coś nowego dla siebie (a przynajmniej na to liczymy). A zatem - zapraszamy do przejrzenia galerii najlepszych współczesnych seriali komediowych ze zdjęciami, opisami i informacją, gdzie można je obejrzeć (znajdziecie ją na górze artykułu).

RadioZET.pl

ZOBACZ TEŻ: 12 najlepszych seriali w historii telewizji - wybór redakcji

loader
The Office serial
Rozwiąż quiz

QUIZ: Jak dobrze znasz współczesne seriale komediowe?

The Office serial

Z kim była zaręczona Pam, zanim związała się z Jimem?