Zamknij

Netflix usuwa jeden z pierwszych oryginalnych seriali. Do kiedy obejrzymy "Hemlock Grove"? [WIDEO]

23.09.2022 19:39

Netflix pozbywa się oryginalnego serialu ze swojej biblioteki. Amerykański serwis streamingowy podjął zaskakującą decyzję, by pozbyć się ze swojej biblioteki jednego ze swoich pierwszych seriali oryginalnych. Mowa o horrorze „Hemlock Grove”, który zadebiutował w 2013 roku. Do kiedy zobaczymy na Netfliie adaptację powieści Briana McGreevy'ego?

Hemlock Grove - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Hemlock Grove” było jednym z trzech pierwszych seriali oryginalnych platformy streamingowej Netflix, gdy ta rozpoczynała swoją działalność w nowym modelu biznesowym w 2013 roku. To znaczy, gdy z serwisu wypożyczającego DVD stała się rzeczywiście serwisem streamingowym. „Hemlock Grove”, czyli horror w odcinkach na bazie powieści Briana McGreewy’ego była obok „Orange is the new black” i „House of Cards” jedną z pierwszych treści oryginalnych nowo-powstałego serwisu. Co ciekawe – serial był też jedną z pierwszych produkcji Netflixa, która była nominowana do nagrody Emmy.

Teraz, prawie dziesięć lat później w niezwykle zaskakującym ruchu, szefowie platformy zdecydowali się usunąć serial ze swojej biblioteki. Jak podają dziennikarze portalu SlashFilm, którzy jako jedni z pierwszych poinformowali o decyzji serwisu, nieznane są dokładne przyczyny takiego ruchu platformy. Wiadomo jedynie, że nie jest to działanie odosobnione w świecie streamingu, gdyż w podobny sposób w ostatnich tygodniach nieoczekiwanie zniknęło kilka oryginalnych tytułów platformy HBO Max. Różnica w przypadku Netflixa polega jednak na tym, że w wypadku „Hemlock Grove” wiemy zawczasu, że serial zniknie z biblioteki serwisu. W przypadku „Mrs. Fletcher”, „Generation” oraz kilku innych seriali oryginalnych HBO, tytuły te po prostu zniknęły z serwisu z dnia na dzień.

„Hemlock Grove” – o czym opowiada serial?

Serial doczekał się trzech sezonów, a prowadzona w nim intryga dotyczyła tajemniczych mieszkańców tytułowego miasteczka Hemlock Grove. Każda z postaci kryła jakąś nadprzyrodzoną tajemnicę, a akcja rozpoczynała się w momencie znalezienia ciała młodej dziewczyny w lesie. W miarę rozwoju serialu, dowiadywaliśmy się, że wśród mieszkańców Hemlock Grove znajdują się przedstawiciele rodu wampirów i wilkołaków, a śmierć dziewczyny mogła być związana z rytualnym mordem.  Ważnym wątkiem serialu był także fakt, że matka jednego z bohaterów była szefową centrum biomedycznego, zatrudniającego większość mieszkańców miasteczka.

„Hemlock Grove” – zwiastun

Pierwszy sezon serialu reklamowany był następującym zwiastunem:

„Hemlock Grove” – twórcy i obsada

Pomysłodawcą serialu byli Lee Shipman oraz autor oryginalnej książki Brian McGreevy. Jednym z reżyserów serialu był natomiast Eli Roth, słynny twórca horrorów, na czele z dwoma częściami serii „Hostel”, „The Green Inferno” czy „Śmiertelnej gorączki”.

W serialu występowali natomiast: znana z serii „X-Men” Famke Janssen, Bill Skarsgård, znany później ze swojej roli klauna Pennywise’a w serii horrorów „To” oraz Landon Liboiron.

loader

„Hemlock Grove” – do kiedy serial będzie dostępny na platformie Netflix?

Wedle doniesiń SlashFilm serial będzie dostępny na Netflixie do 22 października. Po tej dacie zniknie z serwisu. Na razie nie wiadomo, co dalej stanie się z serialem. W USA swego czasu wydano trzy sezony na DVD, ale jak informuje SlashFilm, nakład już dawno został wyczerpany.

Czytaj także: „Najbardziej samotny chłopak na Ziemi”: gwiazda "After" w nietypowej komedii o zombie [WIDEO]

RadioZET.pl/SlashFilm/IMDB

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET