Zamknij

Netflix usuwa jeden z pierwszych oryginalnych seriali. Do kiedy obejrzymy "Hemlock Grove"? [WIDEO]

23.09.2022 19:39
Hemlock Grove - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Netflix pozbywa się oryginalnego serialu ze swojej biblioteki. Amerykański serwis streamingowy podjął zaskakującą decyzję, by pozbyć się ze swojej biblioteki jednego ze swoich pierwszych seriali oryginalnych. Mowa o horrorze „Hemlock Grove”, który zadebiutował w 2013 roku. Do kiedy zobaczymy na Netfliie adaptację powieści Briana McGreevy'ego?

„Hemlock Grove” było jednym z trzech pierwszych seriali oryginalnych platformy streamingowej Netflix, gdy ta rozpoczynała swoją działalność w nowym modelu biznesowym w 2013 roku. To znaczy, gdy z serwisu wypożyczającego DVD stała się rzeczywiście serwisem streamingowym. „Hemlock Grove”, czyli horror w odcinkach na bazie powieści Briana McGreewy’ego była obok „Orange is the new black” i „House of Cards” jedną z pierwszych treści oryginalnych nowo-powstałego serwisu. Co ciekawe – serial był też jedną z pierwszych produkcji Netflixa, która była nominowana do nagrody Emmy.

Teraz, prawie dziesięć lat później w niezwykle zaskakującym ruchu, szefowie platformy zdecydowali się usunąć serial ze swojej biblioteki. Jak podają dziennikarze portalu SlashFilm, którzy jako jedni z pierwszych poinformowali o decyzji serwisu, nieznane są dokładne przyczyny takiego ruchu platformy. Wiadomo jedynie, że nie jest to działanie odosobnione w świecie streamingu, gdyż w podobny sposób w ostatnich tygodniach nieoczekiwanie zniknęło kilka oryginalnych tytułów platformy HBO Max. Różnica w przypadku Netflixa polega jednak na tym, że w wypadku „Hemlock Grove” wiemy zawczasu, że serial zniknie z biblioteki serwisu. W przypadku „Mrs. Fletcher”, „Generation” oraz kilku innych seriali oryginalnych HBO, tytuły te po prostu zniknęły z serwisu z dnia na dzień.

„Hemlock Grove” – o czym opowiada serial?

Serial doczekał się trzech sezonów, a prowadzona w nim intryga dotyczyła tajemniczych mieszkańców tytułowego miasteczka Hemlock Grove. Każda z postaci kryła jakąś nadprzyrodzoną tajemnicę, a akcja rozpoczynała się w momencie znalezienia ciała młodej dziewczyny w lesie. W miarę rozwoju serialu, dowiadywaliśmy się, że wśród mieszkańców Hemlock Grove znajdują się przedstawiciele rodu wampirów i wilkołaków, a śmierć dziewczyny mogła być związana z rytualnym mordem.  Ważnym wątkiem serialu był także fakt, że matka jednego z bohaterów była szefową centrum biomedycznego, zatrudniającego większość mieszkańców miasteczka.

„Hemlock Grove” – zwiastun

Pierwszy sezon serialu reklamowany był następującym zwiastunem:

„Hemlock Grove” – twórcy i obsada

Pomysłodawcą serialu byli Lee Shipman oraz autor oryginalnej książki Brian McGreevy. Jednym z reżyserów serialu był natomiast Eli Roth, słynny twórca horrorów, na czele z dwoma częściami serii „Hostel”, „The Green Inferno” czy „Śmiertelnej gorączki”.

W serialu występowali natomiast: znana z serii „X-Men” Famke Janssen, Bill Skarsgård, znany później ze swojej roli klauna Pennywise’a w serii horrorów „To” oraz Landon Liboiron.

„Hemlock Grove” – do kiedy serial będzie dostępny na platformie Netflix?

Wedle doniesiń SlashFilm serial będzie dostępny na Netflixie do 22 października. Po tej dacie zniknie z serwisu. Na razie nie wiadomo, co dalej stanie się z serialem. W USA swego czasu wydano trzy sezony na DVD, ale jak informuje SlashFilm, nakład już dawno został wyczerpany.

Czytaj także: „Najbardziej samotny chłopak na Ziemi”: gwiazda "After" w nietypowej komedii o zombie [WIDEO]

RadioZET.pl/SlashFilm/IMDB

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET