Zamknij

Netflix stworzy serial na podstawie komiksu "Grendel". O czym opowie?

15.09.2021 12:03
Grendel - kadr z komiksu
fot. Dark Horse/materiały prasowe

Netflix stworzy nowy serial na podstawie komiksu Dark Horse pod tytułem "Grendel". Ogłoszono, kto wcieli się w tytułowego bohatera. Kiedy premiera?

Platforma Netflix pracuje obecnie nad serialem "Grendel" opartym na komiksie wydawnictwa Dark Horse. Twórcy wybrali już odtwórcę tytułowego bohatera. Kiedy tytuł trafi do bazy serwisu? 

"Grendel": nowy serial platformy Netflix

Filmy superbohaterskie, głównie produkcje Marvela, sprawiły, że producenci filmowi i telewizyjni zaczęli interesować się również tytułami z innych wydawnictw komiksowych. Jedną z takich produkcji będzie "Grendel" oparty na serii autorstwa Matta Wagnera. O czym opowie nowy serial platformy Netflix?

Jak donosi Deadline, Netflix nie tylko zamówił osiem odcinków pierwszego sezonu adaptacji "Grendela". Podano również informację, że twórcy serialu wybrali aktora, który będzie gwiazdorem nowego tytułu. W roli głównej zobaczymy Abubakra Aliego - aktora znanego z serialu "Katy Keene". To właśnie on wcieli się w Huntera Rose'a/Grendela.

To nie jedyny znany członek obsady nadchodzącej produkcji Netflix. W pozostałych rolach wystąpią Jaime Ray Newman (Jocasta Rose), Julian Black Antelope (Argent), Madeline Zima (Liz Sparks), Kevin Corrigan (Barry Palumbo), Emma Ho (Stacy Palumbo), Erik Palladino (Teddy Ciccone), Brittany Allen (Annabelle Wright) oraz Andy Mientus (Larry Stohler). Shworunnerem "Grendela" został Andrew Dabb, który będzie również pełnił rolę scenarzysty i producenta wykonawczego wraz z Mike'em Richardsonem, Keithem Goldbergiem oraz Chrisem Tongue'em.

Komiks "Grendel" autorstwa Matta Wagnera powstał w 1983 roku. Postać zadebiutowała rok wcześniej w "Comico Primer" #2, a następnie została przeniesiona do Dark Horse. Główny bohater jest pisarzem, który nocami działa jako zamaskowany zabójca, stopniowo przejmujący kontrolę nad światem przestępczym Nowego Jorku. Najnowszy komiks z serii to "Grendel: Devil's Odyssey", który zadebiutował w 2019 i został zakończony w lipcu 2021 roku.

Wagner skomentował powstający serial w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

Jestem zachwycony, że saga Grendela - jedna z najdłużej istniejących niezależnych serii komiksów, zostanie w końcu przełożona na serial aktorski. Nasz niesamowity zespół kreatywny, pod przewodnictwem showrunnera Andrew Dabba z gwiazdorską obsadą połączył siły z Dark Horse Entertainment z Netflix, by wyprodukować tę prowokacyjną adaptację, która przybliży moje postacie i koncepcje zupełnie nowej publiczności, a jednocześnie zapewni dozę emocji i niespodzianek zagorzałym fanom. Jestem szczególnie podekscytowany, widząc, jak Abubakr Ali ożywia postać Grendela/Huntera Rose'a — ma charyzmę, styl i witalność, które od lat przypisywałem tej postaci.

Czy nowa produkcja platformy Netfix okaże się hitem?

"Grendel": kiedy premiera na Netflix?

Na razie nie zdradzono, kiedy "Grendel" zadebiutuje w serwisie Netflix. Na razie produkcja serialu jest na wczesnym etapie, więc fani tytułowego antybohatera muszą uzbroić się w cierpliwość. Pierwszy sezon będzie składał się z 8 odcinków.

RadioZET.pl/Deadline