Zamknij

Netflix z nową funkcją dla dzieci. Powstała, by odciągnąc je od "CoComelon"

Sergiusz Kurczuk
20.05.2022 15:22
dziecko korzysta z telefonu - materiał poglądowy
fot. VOISIN/PHANIE/Phanie/East News

Netflix wprowadza nową funkcję - "Tajemnicze pudełko". Ma ona pomóc najmłodszym użytkownikom platformy w zróżnicowaniu oglądanych produkcji.

Platforma Netflix wciela w życie kolejną nowość. Mowa o "Tajemniczym pudełku" - opcji, która pozwala młodym widzom poznawać szeroką bazę serwisu.

Netflix: nowa funkcja - czym jest "Tajemnicze pudełko"?

Serwis Netflix od dawna słynie jako najlepsza platforma streamingowa dla dzieci. Wszystko z powodu ilości produkcji dla najmłodszych widzów. Tym bardziej że większość to sprawdzone hity.

Dzieci mają jednak to do siebie, że lubią oglądać w kółko te same produkcje - często nawet ten sam odcinek jednego serialu. Wielu rodziców doświadczyło tego typu sytuacji, a niektórzy znają zapewne animację "CoComelon" na pamięć. Na oficjalnej stronie Netflix pojawiła się informacja o "Tajemniczym pudełku". Czym ono jest?

"Tajemnicze pudełko" to nic innego, jak dziecięca wersja przycisku losowego odtwarzania kolejnej produkcji. Aby zachęcić dzieci do kliknięcia przycisku, wygląda on jak błyszczący prostokąt ze znakiem zapytania. Nowa opcja znajduje się w środku listy Ulubione na górze strony głównej w profilu dziecka. Najechanie kursorem na nowy elementy "odkrywa" nowy tytuł, będący podpowiedzią Netflix. Proponowane tytuły są oparte na wcześniej oglądanych produkcjach.

Netflix: niedługo przestanie być najlepszą platformą streamingową dla dzieci?

Netflix posiadający 221 milionów subskrybentów jest obecnie liderem na rynku. W ostatnich latach szefowie serwisu inwestowali, aby zwiększyć atrakcyjność wśród najmłodszych widzów. Nowa funkcja jest tego przejawem i pojawiła się w czasie, gdy platformy streamingowe są u szczytu popularności, o czym świadczy ilość konkurencji, która pojawiła się w ostatnich latach. Od kilkunastu miesięcy  Netflix musi walczyć o zainteresowanie widzów z takimi usługami jak Apple TV Plus, Disney+, HBO Max i Peacock. Na razie utrzymuje się na szczycie podium, ale przyszłość może być różna, tym bardziej że za niespełna miesiąc do Polski wkroczy w końcu serwis Disneya

RadioZET.pl/Netflix