Zamknij

Netflix kasuje popularny serial po pierwszym sezonie. Zachwycali się nim polscy widzowie

Roksana Orlicka
25.03.2022 15:03

Netflix jest bezlitosny dla kolejnego serialu. Przedstawiciele stacji podjęli decyzję, że serial "Archiwum 81" nie zostanie wznowiony na kolejny sezon. Co ciekawe, produkcja przypadła do gustu polskim widzom i cieszyła się ogromną popularnością. Jaki jest powód decyzji Netflixa?

Archiwum 81
fot. Quantrell D. Colbert/Netflix

Netflix kasuje popularny serial po pierwszym sezonie. Co ciekawe, tym razem nie jest to anonimowy tytuł, a serial "Archiwum 81", który przez kilka tygodni figurował w Polsce na liście najchętniej oglądanych produkcji na Netflixie w naszym kraju. Jaki jest powód wycofania się Netflixa z kontynuacji produkcji?

Zobacz także: Film Netflixa o życiu Marilyn Monroe z Aną de Armas tylko dla dorosłych

Netflix kasuje "Archiwum 81" po pierwszym sezonie. Serialem zachwycali się polscy widzowie

Serial "Archiwum 81" miał premierę w styczniu 2022 roku i z marszu stał się hitem w Polsce. Jest to thriller, który przedstawiał losy archiwisty Dana Turnera. Mężczyzna przyjmuje zlecenie odnowienia kolekcji zniszczonych nagrań wideo z 1994 roku. W trakcie prac odkrywa, że praca jego poprzedniczki dotyczyła śledztwa w sprawie groźnej sekty. Historia jest opowiada w dwóch osiach czasowych, a główny bohater usiłuje się dowiedzieć, co się stało z Melody.

Portal Deadline podaje natomiast, że "Archiwum 81" nie doczeka się kontynuacji. Przedstawiciele Netflixa nie zdradzają, dlaczego podjęli taką decyzję. Nieoficjalnie mówi się o tym, że serial miał niską oglądalność i spotkał się z krytyką.

"Archiwum 81": gdzie można obejrzeć serial?

Serial "Archiwum 81" można obejrzeć na platformie Netflix. To właśnie tam można znaleźć wszystkie odcinki z pierwszego sezonu serialu.

loader

Zobacz także: Oscary 2022: Które nominowane do Oscara filmy można zobaczyć na platformie Netflix? [TYTUŁY]

RadioZET.pl

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET