Zamknij

Netflix: 2. sezon "Wiedźmina" z oszałamiającym wynikiem. Serial oglądano ponad 100 milionów godzin

22.12.2021 10:59

Na Netflix zadebiutował drugi sezon "Wiedźmina". Produkcja w trzy dni po premierze może pochwalić się spektakularnym wynikiem oglądalności.

Wiedźmin - Henry Cavill - kadr z serialu Netflix
fot. Rex Features/East News

17 grudnia 2021 roku na Netflix trafił drug sezon serialu "Wiedźmin". Nikogo nie powinno dziwić, że produkcja stała się hitem platformy i zdominowała listę 10 najlepszych seriali.

"Wiedźmin" sezon 2 w Top 10 najlepszych seriali Netflix

Fani Geralta z Rivii w wykonaniu Henry'ego Cavilla musieli czekać dwa lata na powrót do świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Drugi sezon w końcu zadebiutował z nowymi odcinkami i sądząc po wynikach oglądalności, produkcję obejrzało naprawdę duże grono widzów.

Jak podaje Deadline, w ciągu pierwszych trzech dni od premiery drugiego sezonu "Wiedźmina", serial obejrzano łącznie 142 miliony godzin. Co ciekawe podskoczyły też wyniki oglądalności pierwszego sezonu "Wiedźmina", które zwiększyły się o 49 milionów obejrzanych godzin. Tym samym oba sezony uplasowały się na dwóch pierwszych miejscach 10 najchętniej oglądanych seriali dostępnych na Netflix w grudniu 2021 roku. Oba sezony "Wiedźmina" z łatwością pokonały trzeci sezon "Tytanów", który uplasował się na trzeciej pozycji z 23,8 milionami obejrzanych godzin.

Pozostałe miejsca na liście zajmują: trzeci sezon "Zagubionych w kosmosie" (19 milionów godzin", "Selling Tampa" (14 milionów godzin), pierwszy sezon "Zagubionych w kosmosie" (12 milionów godzin", "Sprzątaczka" (10,6 milionów godzin), pierwszy sezon "Tytanów" (10,3 milionów godzin), "Arcane" (10 milionów godzin) i czwarty sezon "Cocomelon" (10 milionów godzin).

"Wiedźmin" sezon 2: o czym jest serial Netflix?

W drugim sezonie serialu ponownie śledzimy losy Geralta z Rivii, który przekonany, że Yennefer (Anya Chalotra) zginęła w makabrycznej bitwie pod Sodden, stara się sprowadzić księżniczkę Cirillę (Freya Allan) do najbezpieczniejszego miejsca, jakie zna - jego rodzinnego domu w Kaer Morhen. Podczas gdy królowie, elfy, ludzie i demony Kontynentu dążą do dominacji poza murami wiedźmińskiej warowni, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś znacznie bardziej niebezpiecznym: tajemniczą mocą, która czai się wewnątrz.

loader

RadioZET.pl/Deadline/Netflix