Zamknij

Netflix: najchętniej oglądane seriale wszech czasów. Nie zabrakło polskiego akcentu

Sergiusz Kurczuk
12.01.2022 09:49

Który serial Netflix jest najchętniej oglądany przez widzów? Platforma podzieliła się nowymi wynikami i na liście znajduje się między innymi drugi sezon "Wiedźmina".

Netflix - materiał poglądowy
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Netflix zaktualizował listę najchętniej oglądanych seriali wszechczasów. Niedawna premiera drugiego sezonu "Wiedźmina" sprawiła, że serial oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego uplasował się w zestawieniu hitów platformy.

"Wiedźmin" sezon 2 wśród najchętniej oglądanych seriali platformy Netflix

Od kilku lat seriale Netflix stały się oczywistym sposobem spędzania wolnego czasu. Chociaż konkurencja na rynku platform streamingowych nie śpi, miliony użytkowników na całym świecie co miesiąc czekają na kolejne nowości serwisu.

Są jednak taki tytuły, na które czeka się szczególnie mocno. Wśród nich znajduje się "Wiedźmin", który w grudniu 2021 roku doczekał się premiery drugiego sezonu. Jak podaje Variety, nowe odcinki przygód Geralta z Rivii sprawiły, że kontynuacja może poszczycić się tytułem jednego z najchętniej oglądanych seriali w historii Netflix.

Według najnowszych informacji, w ciągu 28 dni od premiery drugiego sezonu "Wiedźmina", serial obejrzano 462,5 miliona godzin. Warto zauważyć, że sezon pierwszy "Wiedźmina" również znajduje się na liście z wynikiem 541 milionów godzin. Inne produkcje, które mogą pochwalić się podobną oglądalnością to drugie i trzecie sezony "Stranger Things" oraz "Ty", dwa pierwsze sezony "13 powodów" a także pierwszy sezon "Bridgertonów", który trafił na pierwsze miejsce.

Pierwszy sezon opartego na prozie Andrzeja Sapkowskiego serialu fantasy zadebiutował pod koniec roku 2019 i stał się wielkim hitem Netflix. W serwisie Rotten Tomatoes zdobył 91% świeżości od zwykłych widzów, ale krytycy przyznali mu tylko 68%. Sytuacja odwróciła się w przypadku ocen sezonu drugiego, który od krytyków otrzymał 94% świeżości, a od fanów jedynie 61%. Głównie widzom nie spodobały się odstępstwa od materiału źródłowego.

"Wiedźmin" sezon 3: kiedy premiera?

Mimo narzekań ze strony użytkowników Netflix drugi sezon "Wiedźmina" odniósł wielki sukces. Twórcy serialu już pracują nad kolejnymi odcinkami, jednak na przygodach Białego Wilka się nie skończy. W planach platformy jest prequel zatytułowany "Wiedźmin: Rodowód krwi", którego premiera odbędzie się w roku 2022. W sierpniu 2021 roku zadebiutował natomiast animowany spin-off "Wiedźmin: Zmora Wilka". Obecnie nie wiadomo, kiedy trzeci sezon "Wiedźmina" trafi na Netflix.

loader

RadioZET.pl/Variety/Netflix