Zamknij

"Wiedźmin": Netflix stworzy jeszcze 5 sezonów serialu? Henry Cavill potwierdza

19.11.2021 12:47

Henry Cavill - gwiazdor serialu Netflix "Wiedźmin", chciałby, żeby produkcja doczekała się kolejnych 5 sezonów. Czy platforma rzeczywiście ma takie plany?

Wiedźmin - Hanry Cavill w serialu Netflix
fot. Album Online/East News

Fani serialu "Wiedźmin" czekają na premierę 2. sezonu hitu Netflix. Zastanawiają się również, ile odcinków produkcji zobaczymy w przyszłości. Henry Cavill zasugerował, że czeka nas jeszcze 5 sezonów "Wiedźmina".

"Wiedźmin": ilu sezonów doczeka się serial Netflix?

Adaptacja cyklu Andrzeja Sapkowskiego stała się światowym hitem platformy Netflix. Obecnie widzowie czekają na nowe odcinki "Wiedźmina", które zadebiutują jeszcze w 2021 roku.

Z tej okazji odtwórca Geralta z Rivii udzielił wywiadu portalowi The Hollywood Reporter. Podczas rozmowy padło między innymi pytanie o przyszłość serialu. Aktor zasugerował, ile sezonów "Wiedźmina" zamierza jeszcze powołać do życia Lauren Schmidt Hissrich. Od jakiegoś czasu krążą informacje mówiące, że serial będzie składał się z 7 sezonów. Zapytany o chęć uczestniczenia w "Wiedźminie" przez kolejne lata, Henry Cavill odpowiedział twierdząco.

Absolutnie. Dopóki będziemy mogli opowiadać wspaniałe historie, które honorują twórczość [Andrzeja] Sapkowskiego.

Materiał źródłowy opowieści o Gerlacie ogranicza się do dzieł polskiego pisarza, które w pewnym stopniu zostały już przeniesione na mały ekran w dwóch sezonach "Wiedźmina". Jedno jest pewne - przygody Białego Wilka będziemy śledzić jeszcze przez najbliższych kilka lat.

W rozmowie uczestniczyła też showrunnerka serialu - Lauren Schmidt Hissrich. Zdradziła, czego możemy spodziewać się po drugim sezonie "Wiedźmina". Okazuje się, że Cavill miał kilka uwag dotyczących swojej postaci.

Wiele notatek, które do mnie wysyłał, dotyczyło dialogów Geralta – czy przede wszystkim, mógłby mówić trochę więcej. Wszyscy po obejrzeniu pierwszego sezonu śmiali się i kochali wściekłość Geralta. Ale Henry mówił, że czytając książki, spędzasz dużo czasu w głowie Geralta. Jak możemy przenieść to na ekran? Ja tymczasem chciałam opowiedzieć historię o tym, jak stał się figurą ojca dla Ciri. Więc te dwie rzeczy wspaniale się połączyły. Otwiera się, by Ciri mu zaufała, mówiąc więcej rzeczy z głowy i serca.

W nowych odcinkach produkcji zobaczymy więc więcej dialogów z udziałem Geralta.

"Wiedźmin" sezon 2: kiedy premiera na Netflix?

Nowe odcinki "Wiedźmina" zadebiutują na platformie Netflix już 17 grudnia 2021 roku. W drugim sezonie zobaczymy rozwój młodej bohaterki granej przez Freyę Allan. Geralt wezmie ją pod swoje skrzydła, ponownie łącząc siły z czarodziejką Yennefer (Anya Chalotra) i bardem Jaskrem (Joey Batey). W nowych odcinkach pojawi się też szereg zupełnie nowych postaci oraz potworów, z którymi spektakularne walki stoczy Geralt. Obecnie twórcy pracują nad 3. sezonem serialu.

loader

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter