Zamknij

"Stranger Things": Netflix zapowiada spin-offy serialu. O czym opowiedzą?

29.09.2021 08:43

Serial "Stranger Things" to tylko fragment większej całości. Szef platformy Netflix zapowiedział, że powstaną dodatkowe produkcje osadzone w świecie stworzonym przez braci Duffer. 

Stranger Things - Millie Bobby Brown, Sadie Sink, Noah Schnapp, Finn Wolfhard, Caleb McLaughlin - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/Everett Collection/East News

Fani na całym świecie czekają na czwarty sezon "Stranger Things". Okazuje się, że w planach platformy Netflixnie tylko nowe odcinki produkcji, ale również osobne seriale rozgrywające się w tym samym świecie.

Netflix: "Stranger Things" doczeka się spin-offów

Podczas wydarzenia TUDUM, Netflix zaprezentował wiele wyczekiwanych hitów, w tym zapowiedź nadchodzącego sezonu "Stranger Things". Nowe przygody dzieciaków z Hawkins to jedno. W przyszłości fani serialu braci Duffer mogą spodziewać się spin-offów, które poszerzą uniwersum.

Jak podaje Deadline, szef platformy - Ted Sarandos, zapowiedział, że popularność "Stranger Things" spowodowała narodziny o wiele szerszej marki. Netflix ujawnił dane dotyczące oglądalności swoich seriali. Jak się można było spodziewać trzeci sezon "Stranger Things" był ogromnym hitem. Z tego powodu zdecydowano się rozpocząć pracę nad tytułami, które będą zbaczać z głównego toru historii ukazanej w serialu i eksplorować inne wątki. Wśród powstających spin-offów "Stranger Things" ma się pojawić jeden serial, z Jedenastką, w roli głównej, w którą wciela się Millie Bobby Brown.

Dzięki nowym wynikom platformy Netflix wiemy, że trzeci sezon "Stranger Things" był czwartym najchętniej oglądanym serialem serwisu (67 milionów kont). Warto jednak brać pod uwagę, że według platformy obejrzenie danego tytułu oznacza włączenie co najmniej dwóch minuty w ciągu pierwszych 28 dni od premiery.

Nie zmienia to jednak faktu, że "Stranger Things" jest prawdziwym hitem, ponieważ realne wyniki oglądalności w ciągu pierwszych 28 dni, są jeszcze korzystniejsze. Serial oglądano łącznie 582 miliony godzin, co plasuje go na trzecim miejscu - tuż za czwartym sezonem "Domu z papieru" i pierwszym sezonem "Bridgertonów" - największym hitem serwisu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w Top 10 najchętniej oglądanych seriali Netflix, znalazł się również drugi sezon "Stranger Things" (427 miliony godzin i 8. miejsce). Zaangażowanie widzów w serial widoczne jest gołym okiem, więc decyzja o poszerzeniu marki "Stranger Things" nie powinna dziwić.

"Stranger Things" sezon 4: kiedy premiera na Netflix?

Na razie nie zdradzono dokładnej daty premiery kontynuacji przygód dzieciaków z Hawkins. Wiadomo, że nowe odcinki "Stranger Things" trafią na Netflix w roku 2022. W rolach głównych wystąpili Millie Bobby Brown, Joe Keery, Maya Hawke, Sadie Sink, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Amybeth McNulty, Myles Truitt, Regina Ting Chen i Grave Van Dien, Finn Wolfhard, David Harbour oraz Winona Ryder.

loader

RadioZET.pl/Deadline