Zamknij

"Squid Game": powstanie 2. sezon serialu Netflix? Twórca nowego hitu odpowiedział na pytanie

28.09.2021 12:36
Squid Game - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

"Squid Game" to nowy serial platformy Netflix cieszący się dużą popularnością. Czy południowokoreańska produkcja doczeka się drugiego sezonu?

Czy powstanie drugi sezon "Squid Game"? Takie pytanie zadają sobie abonenci platformy Netflix na całym świecie. Południowokoreański serial stał się bowiem nowym hitem serwisu. Twórca produkcji postanowił odpowiedzieć na to pytanie.

Netflix: "Squid Game" sezon 2 - powstanie kontynuacja serialu?

Po raz pierwszy w historii Netflix południowokoreański serial stał się międzynarodowym hitem i zajął pierwsze miejsce popularności w Stanach Zjednoczonych. Trzymająca w napięciu niezwykła opowieść przyciągnęła przed ekrany telewizorów, komputerów i urządzeń mobilnych miliony widzów.

Z tego powodu podczas wywiadu Variety z Dong-hyuk Hwangiem - twórcą serialu "Squid Game", padło pytanie o kontynuację produkcji. Co odpowiedział filmowiec?

Nie mam dobrze opracowanych planów "Squid Game 2". Samo myślenie o tym jest dość męczące. Ale gdybym miał zrobić drugi sezon, na pewno nie zrobiłbym tego sam. Rozważałbym skorzystanie z grupy scenarzystów i chciałbym mieć wielu doświadczonych reżyserów.

Dong-hyuk Hwang nie potwierdził więc kontynuacji "Squid Game", ale nie wyklucza, że prędzej czy później drugi sezon serialu powstanie. Biorąc pod uwagę popularność tytułu, zapewne tak się stanie. Reżyser nie jest jednak jeszcze gotowy do tworzenia kolejnych odcinków. Zastrzegł, że pracując nad drugim sezonem, chce mieć cały zespół scenarzystów i reżyserów, którzy pomogliby mu w kontynuacji niesamowitej historii ukazanej w "Squid Game".

Filmowiec wyjaśnił, że prace nad "Squid Game" trawały 13 lat. Początkowo miał to być pełnometrażowy film, inspirowany takimi mangami jak "Battle Royale" czy "Liar's Game".

Chciałem napisać historię, która byłaby alegorią lub bajką o nowoczesnym społeczeństwie kapitalistycznym, czymś, co przedstawia ekstremalną konkurencję, trochę jak ekstremalna rywalizacja życia. Ale chciałem, żeby wykorzystała ona postacie, które wszyscy poznaliśmy w prawdziwym życiu. Gra survivalowa jest rozrywką i ludzkim dramatem. Przedstawione gry są niezwykle proste i łatwe do zrozumienia. Dzięki temu widzowie mogą skupić się na postaciach, zamiast rozpraszać się, próbując interpretować zasady.

Finał pierwszego sezonu "Squid Game" ma otwarte zakończenie, więc powrót do świata stworzonego przez Hwanga nie będzie trudny. Żeby jednak powtórzyć sukces pierwszego sezonu i nie wpaść w pułapkę wciąż powtarzanej do znudzenia formuły "Domu z papieru", potrzeba czasu, na opracowanie sensownej fabuły nowych odcinków. Fani muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

"Squid Game": o czym jest serial Netflix?

Serial "Squid Game" trafił na Netflix 17 września 2021 roku. Południowokoreańska produkcja opowiada o tajemniczej organizacji, która werbuje setki osób, niemających nic do stracenia. Wybrani muszą podjąć decyzję czy chcą wziąć udział w serii gier, w których stawką jest ich życie. Główną nagrodę stanowi ogromna suma pieniędzy, która ma szansę odmienić los uczestników tytułowego turnieju. W rolach głównych wystąpili Jung-jae Lee, Hae-soo Park, Ho-yeon Jung, Tripathi Anupam, Soo Oh-young oraz Ha-joon Wi.  

RadioZET.pl/Variety