Zamknij

"Squid Game": serial Netflix bije rekordy. Czy stanie się najpopularniejszym tytułem platformy?

29.09.2021 09:30

"Squid Game" to nowa produkcja platformy Netflix, która podbija świat. Czy ma szanse na rekord oglądalności serwisu streamingowego?

Squid Game - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

Jednym z najgorętszych tytułów platformy Netflix we wrześniu 2021 roku jest "Squid Game". Południowokoreański trzymający w napięciu serial stał się nowym hitem serwisu. Czy ma szansę na pobicie rekordu oglądalności?

Netflix: "Squid Game" pobije rekord oglądalności platformy?

Południowokoreańscy twórcy w ostatnim czasie zachwycają cały świat. Wystarczy przypomnieć sobie spektakularny sukces filmu "Parasite", który zdobył aż sześć Oscarów. Obecnie miliony widzów zachwycają się serialem platformy Netflix "Squid Game".

Kiedy wiosną 2021 roku Bela Bajaria - jedna z szefowych platformy Netflix została zapytana, czy w planach serwisu jest nieanglojęzyczny serial, który podbije świat, zapewniała, że wkrótce tak się stanie. Jak donosi Deadline, Bajaria musiała mieć na myśli "Squid Game", bo produkcja już pobiła rekord jako najpopularniejszy koreański serial Netflix.

Produkcja miała premierę 17 września 2021 roku i obecnie jest na pierwszym miejscu najpopularniejszych seriali platformy streamingowej w 90 krajach. W Polsce znajduje się w Top 10. W Stanach Zjednoczonych "Squid Game" wskoczył na szczyt podium w ciągu czterech dni od premiery. Ma więc sporą szansę na zdetronizowanie takich hitów jak "Bridgertonowie", "Cień i kość", "Ginny & Georgia", czy "Kto zabił Sarę?".

Pierwsze miejsce wśród nieanglojęzycznych seriali Netflix najpopularniejszych w USA zdobył "Lupin". Francuską produkcję obejrzano z 76 milionów kont. "Squid Game" ma szansę pobić ten wynik. Nie wykluczone, że strąci z podium "Bridgertonów", którzy mogą się poszczycić 82 milionami odtworzeń.

Ted Sarandos - szef platformy Netflix, skomentował sukces "Squid Game".

"Squid Game" z pewnością będzie naszym najpopularniejszym nieanglojęzycznym serialem na świecie. Z pewnością. Miał premierę dopiero 9 dni temu dni i istnieje bardzo duża szansa, że będzie to nasz najpopularniejszy serial w historii.

Południowokoreańska produkcja wpisuje się w widoczny trend wśród użytkowników Netflix. Mowa o rosnącej popularności treści nieanglojęzycznych wśród amerykańskich widzów. Od 2019 roku oglądalność tego typu filmów i seriali w USA wzrosła o 71%, a 97% amerykańskich członków Netflix wybrało w zeszłym roku co najmniej jeden nieanglojęzyczny tytuł. Wzrost popularności takich treści jest jeszcze bardziej widoczny w przypadku produkcji koreańskich, których oglądalność w USA latach 2019-2021 zwiększyła się o ponad 200%.

Serial "Squid Game" został stworzony przez Dong-hyuk Hwanga. W rolach głównych wystąpili Jung-jae Lee, Hae-soo Park, Ho-yeon Jung, Tripathi Anupam, Soo Oh-young oraz Ha-joon Wi.  

loader

RadioZET.pl/Deadline