Zamknij

"Squid Game": widzowie serialu Netflix nękają postronną osobę z Korei Południowej

30.09.2021 13:32
Squid Game - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

"Squid Game" - nowy serial platformy Netflix, przyczynił się do uciążliwości, które spotkały pewnego mieszkańca Korei Południowej. Widzowie dzwonią na numer pojawiający się w popularnej produkcji.

"Squid Game" od połowy września 2021 roku podbija serca użytkowników platformy Netflix na całym świecie. Okazuje się, że popularność serialu odbiła się negatywnie na postronnym mieszkańcu Korei Południowej.

Netflix: "Squid Game" - numer telefonu powodem kłopotów Koreańczyka

Nowy serial Netflix - południowokoreańska produkcja pod tytułem "Squid Game", opowiada o tajemniczej organizacji, która organizuje morderczy turniej dziecięcych gier. Uczestnikami są pogrążone w długach osoby bez przyszłości, które mają szansę odmienić swoje życie, zdobywając główną nagrodę, wynoszącą kilkadziesiąt milionów dolarów. Stawką jest życie uczestników.

Osoby zwerbowane do brutalnej rozgrywki otrzymują wizytówkę z numerem telefonu. Jak podaje portal CBR, numer ukazany w serialu jest aktywny. Netflix nie stworzył go jednak w celach marketingowych. W ciągu kilkunastu dni od premiery właściciel numeru otrzymał tysiące niechcianych telefonów od widzów serialu "Squid Game". Problem obywatela Korei Południowej, nękanego połączeniami telefonicznymi postanowił rozwiązać jeden z kandydatów na prezydenta azjatyckiego państwa.

Kyung-young Huh - szef Narodowej Partii Rewolucyjnej opublikował na Facebooku post, w którym oferuje właścicielowi pechowego numeru 85 tysięcy dolarów odkupienie go.

Słyszałem, że właściciel numeru telefonu widocznego na wizytówce w serialu "Squid Game" doznał wielu nieprzyjemności w wyniku żartobliwych telefonów. Chciałbym kupić ten numer za 100 milionów wonów.

Właściciel numeru odbiera około czterech tysięcy połączeń dziennie, ale najwyraźniej nie przystał na ofertę, ponieważ telefon jest powiązany z jego prywatną działalnością. Niewykluczone jednak, że otrzyma pomoc z innej strony. Firma produkcyjna "Squid Game" prowadzi obecnie negocjacje, mające na celu rozwiązanie problemu za właściciela numeru telefonu. Szczegóły dotyczące oferty firmy produkcyjnej nie zostały jednak ujawnione.

Ta przykra sytuacja dowodzi, jak dużą popularnością cieszy się "Squid Game". Według szacunków nowy hit Netflix ma szansę pobić światowe rekordy platformy, dotyczące oglądalności. Serial "Squid Game" został stworzony przez Dong-hyuk Hwanga. W rolach głównych wystąpili Jung-jae Lee, Hae-soo Park, Ho-yeon Jung, Tripathi Anupam, Soo Oh-young oraz Ha-joon Wi. Pierwszy sezon składający się z 10 odcinków jest dostępny na Netflix.

RadioZET.pl/CBR