Zamknij

Netflix: nowa funkcja platformy ułatwi użytkownikom oglądanie filmów i seriali

02.02.2022 07:28

Platforma Netflix wprowadziła kolejną nowość jeśli chodzi o użyteczność interfejsu. Rubryka "Oglądaj dalej" została wzbogacona o nową opcję, pozwalającą utrzymać porządek na liście produkcji, które użytkownik chce kontynuować. 

Netflix - materiał poglądowy
fot. HOLLANDSE HOOGTE/East News

Nowa funkcja platformy Netflix spodoba się osobom lubiącym utrzymywać porządek na liście "Oglądaj dalej". Jak działa opcja wprowadzona przez twórców serwisu streamingowego?

Netflix: "Oglądaj dalej" z nową funkcją

W dobie platform streamingowych Netflix jest w zasadzie synonimem tego typu usług. O sukcesie nie świadczą jednak tylko popularne filmy i seriale dostępne na Netflix, ale również ciągłe rozwijanie funkcjonalności platformy. Z tego powodu twórcy serwisu co jakiś czas wprowadzają nowe funkcje.

Netflix poinformował, że od 27 stycznia 2022 roku wprowadzono możliwość czyszczenia listy "Oglądaj dalej", na którą trafiają niedokończone przez widzów produkcje. Nie każdy widz chce jednak wracać do przerwanego tytułu, więc od dawna użytkownicy domagali się możliwości modyfikowania listy "Oglądaj dalej", by wygodniej się z niej korzystało.

Wyczyszczenie skrzynki e-mailowej do zera może być nieosiągalnym celem, ale jeśli masz zapał do porządków, możesz go teraz spożytkować na swoim rzędzie "Oglądaj dalej". Wysłuchaliśmy próśb użytkowników i udostępniliśmy nowy sposób na zaprowadzenie porządku w rzędzie "Oglądaj dalej".  Od dzisiaj użytkownicy na całym świecie mogą jednym kliknięciem usuwać tytuły z rzędu "Oglądaj dalej" na wszystkich urządzeniach (w tym na telewizorach). Wystarczy kliknąć film, serial lub program na liście i wybrać opcję "Usuń z rzędu". Jeśli zmienisz zdanie, możesz cofnąć usunięcie tytułu, klikając przycisk ze strzałką wstecz.

Dzięki nowej funkcji Netflix, w łatwy sposób można kontrolować listę "Oglądaj dalej", pozbywając się z niej tytułów, które nie przypadły widzom do gustu i niepotrzebnie zapychają swoją obecnością zakładkę. Od tej pory na liście pojawią się wyłącznie filmy i seriale, które rzeczywiście chcemy dalej oglądać. Funkcja jest już dostępna na stronie internetowej, urządzeniach mobilnych oraz telewizorach smart TV, a więc na wszystkich urządzeniach, które obsługują platformę Netflix. 

loader

RadioZET.pl/Netflix