Zamknij

Najlepsze hiszpańskie seriale na Netflix. Co oglądać po "Domu z papieru"?

Patrycja Chudolińska
07.04.2020 16:17

Hiszpańskie seriale ne Netflix cieszą się coraz większą popularnością, także u polskich widzów. Co oglądać, gdy chcemy nauczyć się języka hiszpańskiego? Poniżej przedstawiamy nasze propozycje.

Hiszpańskie seriale Dom z papieru
fot. Alter Photos/Sipa USA/East News

Hiszpańskie seriale na Netflix

Oglądanie seriali może być nie tylko formą rozrywki, ale również nauki. Ciekawe produkcje mogą nam ułatwić między innymi poznawanie nowego języka. Dla tych, którzy w czasie wolnym chcieliby poprawić swój język hiszpański, przygotowaliśmy kilka propozycji. Hiszpańskie seriale, które wypuszcza Netflix, to nie tylko długie telenowele o niespełnionej miłości. Poznaj najciekawsze produkcje hiszpańskojęzyczne na Netfliksie.

Dom z papieru (La casa de papel)

"Dom z papieru" to jedna z najbardziej popularnych hiszpańskojęzycznych produkcji Netfliksa. Historia opowiada o grupie przestępców, którzy postanowili włamać się do jednego z najbardziej strzeżonych miejsc w kraju - hiszpańskiej mennicy narodowej. Serial zaskakuje zwrotami akcji i wciąga na długie godziny oglądania. 4. sezon "Domu z papieru" pojawił się na platformie Netflix na początku kwietnia.

Szkoła dla elity (Elite)

"Szkoła dla elity" to kolejny serial hiszpańskojęzyczny Netfliksa. Mimo że akcja osadzona jest w szkole, a bohaterami są licealiści, nie jest to produkcja przeznaczona dla młodzieży - nie brakuje brutalnych wątków i scen przemocy. "Szkoła dla elity" opowiada o uczniach ekskluzywnej hiszpańskiej szkoły. Gdy do uczniów z bogatych domów dołącza troje mniej zamożnych uczniów, wszystko się zmienia. Splot wydarzeń w końcu doprowadza do tragedii.

Narcos

"Narcos" nie jest serialem w całości hiszpańskojęzycznym - mamy również wątki w języku angielskim. Jednak z pewnością warto po tę produkcję sięgnąć. Fabuła "Narcos" kręci się wokół przemysłu narkotykowego w Kolumbii i Meksyku. Dwóch amerykańskich agentów chce zakończył działalność kolumbijskiego barona narkotykowego, Pabla Escobara. Serial jest zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

El Chapo

"El Chapo" to kolejny serial opowiadający o baronie narkotykowym. Tym razem możemy poznać historię pochodzącego z Meksyku Joaquína „El Chapo” Guzmána. W trakcie oglądania serialu będziemy mogli zobaczyć fragmenty autentycznych nagrań z interwencji służb i zatrzymania El Chapo, który został uznany przez Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych za „najpotężniejszego handlarza narkotyków na świecie”.

Telefonistki (Las chicas del cable)

"Telefonistki" to jeden z najlepiej ocenianych seriali hiszpańskojęzycznych Netfliksa. Produkcja opowiada o czterech kobietach z krajowej centrali telefonicznej, które uczą się pracy w nowoczesnym miejscu, szukając przy tym miłości i przyjaźni. Akcja dzieje się w latach 20. w Madrycie. Historia każdej z bohaterek chwyta widza za serce, a ciekawa fabuła wciąga na długie godziny seansu.

Pełne morze (Alta mar)

"Pełne morze" pojawiło się na platformie Netflix w 2019 roku i szybko zdobyło pierwszych fanów. Nic dziwnego. Akcja dzieje się na okręcie płynącym po wodach Atlantyku. Podczas podróży dochodzi jednak do zbrodni, która całkiem odmieni życia bohaterów. Ofiarą morderstwa pada osoba, której nie ma na liście pasażerów i której nie pamięta nikt z podróżujących.

RadioZET.pl/PCh