Zamknij

Netflix: kolejna wpadka platformy. Z planu serialu "Lupin" skradziono sprzęt warty majątek

04.03.2022 12:20
Lupin - Omar Sy - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały promocyjne

Z planu zdjęciowego serialu Netflix "Lupin" skradziono sprzęt warty ponad milion złotych. Jak doszło do kradzieży?

Zła passa platformy Netflix trwa. Według najnowszych doniesień doszło do kolejnej kradzieży na planie jednego z seriali serwisu. Tym razem ukradziono sprzęt o ogromnej wartości podczas prac nad nowym sezonem "Lupina".

"Lupin": z planu serialu Netflix skradziono sprzęt warty 300 tys. dolarów

Dopiero co informowaliśmy o kradzieży królewskich skarbów z planu 5. sezonu "The Crown", a już doszło do kolejnego przestępstwa podczas zdjęć do serialu platformy Netflix.

Jak podje Variety, dzień po przywłaszczeniu sobie artefaktów o wartości 200 tysięcy dolarów (ponad 800 tysięcy złotych), dokonano kolejnej kradzieży na planie produkcji Netflix. 25 lutego 2022 roku kręcono zdjęcia do nowych odcinków "Lupina" z Omarem Sy w roli głównej. Plan znajdował się w Nanterre - miejscowości na obrzeżach Paryża. Z tego powodu zarządzono przerwę w zdjęciach. Prace ruszyły ponownie 28 lutego.

Tym razem doszło jednak do przemyślanego rabunku. Podczas trwania zdjęć około 20 zamaskowanych osób zaatakowało plan przy użyciu fajerwerków. Następnie doszło do grabieży sprzętu o wartości 333 tysięcy dolarów, czyli ponad miliona złotych. Autentyczność zdarzenia potwierdzili przedstawiciele Netflix.

25 lutego miał miejsce incydent podczas kręcenia nadchodzącego sezonu "Lupina". Nasza obsada i ekipa są bezpieczni i nie było żadnych obrażeń.

Obecnie sprawą zajmuje się miejscowa policja, która wszczęła dochodzenie. Na razie nie wiadomo, czy uda się odzyskać skradziony sprzęt.

"Lupin" sezon 3: kiedy premiera na Netflix?

W nadchodzącym trzecim sezonie "Lupina", Sy ponownie wciela się w rolę Assane'a Diopa - postaci inspirowanej słynnym na całym świecie złodziejem dżentelmenem i mistrzem przebrań Arsène'em Lupinem. Wyprodukowany przez francuskie studio Gaumont serial jest po "Squid Game" drugim największym międzynarodowym hitem Netflix. Na razie nie wiadomo kiedy nowe odcinki produkcji trafią do bazy platformy. Potwierdzono, że będzie to jednak miało miejsce jeszcze w roku 2022, prawdopodobnie w okolicach 3, bądź 4 kwartału.

RadioZET.pl/Variety

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET