Zamknij

Cowboy Bebop: czołówka serialu Netflixa to hołd dla oryginalnego anime. Zobacz świetny klip [WIDEO]

27.09.2021 15:49

„Cowboy Bebop” to najnowsza, głośna produkcja platformy Netflix, nawiązująca do słynnego serialu anime, popularnego pod koniec lat 90. W sieci zadebiutował właśnie klimatyczny klip z czołówką serialu. Jak wygląda? Kiedy premiera aktorskiej adaptacji?

Cowboy Bebop - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Cowboy Bebop” to słynny serial anime, sygnowany nazwiskiem Shinchiro Watanabego, japońskiego twórcy animacji, znanego także z takich produkcji jak „Samurai Shamploo” czy „Space Dandy”. Serial cieszył się ogromną popularnością podczas pierwszej emisji w latach 1998-1999, a od tego czasu rzesza jego fanów stale rośnie. Produkcja zyskała status kultowej i wpisała się do kanonu najważniejszych produkcji z gatunku anime. W 2001 roku dostaliśmy film pełnometrażowy „Cowboy Bebop: Knockin’ On Heaven’s Door”, a jakiś czas temu Netflix ogłosił, że powstanie aktorska wersja serialu.

Z niedawnych informacji, przytaczanych przez zagraniczne portale kulturalne wynika, że serial aktorski nie będzie jedynie czystym remakiem oryginalnych odcinków, a raczej twórczym nawiązaniem i wariacją na temat dobrze znanego serialu. Nic więc dziwnego, że włodarze platformy zdecydowali się wypuścić oryginalny serial w swoim serwisie równo miesiąc przed premierą nowej wersji – w ten sposób dają widzom odpowiednią ilość czasu, by zapoznać się z doskonałymi przygodami Spike’a Spiegela i reszty bohaterów przed premierą aktorskiego serialu. 

Wartym wynotowania jest, że producentem wykonawczym i konsultantem serialu jest sam twórca oryginału – Shinchiro Watanabe, a w roli kompozytorki powraca Yoko Kanno. Wszystkie te składniki napawają optymizmem, że produkcja będzie tworem godnym uwagi.

„Cowboy Bebop” – klimatyczna czołówka serialu aktorskiego 

Na zaostrzenie apetytu i pokazanie stylistycznej próbki serialu, podczas TUDUM Netflix, dostaliśmy czołówkę nowego serialu. Materiał prezentuje się następująco:

Dla porównania – tak prezentowała się czołówka oryginalnego serialu:

„Cowboy Bebop” 2021 – twórcy i obsada

Pomysłodawcą aktorskiej wersji serialu jest Christopher Yost, scenarzysta najlepiej znany z filmów „Thor: Mroczny Świat” i „Thor:Ragnarok”, a także kilku odcinków głóśnego serialu ze świata „Gwiezdnych wojen” – „The Mandalorian”. Shinchiro Watanabe, czyli twórca oryginalnego serialu jest natomiast konsultantem nowego projektu.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: John Cho, Mustafa Shakir, Daniela Pineda, Alex Hassell czy Elena Satine.

loader

„Cowboy Bebop” 2021 – kiedy premiera?

Premiera serialu przewidziana jest na 17 listopada.

Czytaj także: 4. sezon "Sex Education" oficjalnie powstanie. Zobaczcie pierwszą zapowiedź [WIDEO]

RadioZET.pl/materiały prasowe Netflix/YouTube