Zamknij

Naukowcy wskazali najśmieszniejszy serial w dziejach. Wynik was zaskoczy!

18.11.2020 14:48
Seriale komediowe - który jest najśmieszniejszy?
fot. Shutterstock.com

Który serial komediowy dzierży tytuł najzabawniejszego? Naukowcy postanowili to zbadać. Ku zaskoczeniu fanów nie są to ani "Przyjaciele", ani "Teoria Wielkiego Podrywu".

Który serial komediowy jest najśmieszniejszy? Przedstawiciele serwisu OnBuy.com postanowili to sprawdzić. Wynik okazał się zaskakujący. W pierwszej trójce nie znaleźli się bowiem ani "Przyjaciele", ani osławiona "Teoria Wielkiego Podrywu". Zatem, który sitcom zasłużył na miano najzabawniejszego?

Seriale komediowe - który jest najśmieszniejszy?

Choć każdego z nas bawi coś innego, są ludzie, dla których najważniejsze są liczby i twarde dane. W ten sposób zrodził się pomysł na wyłonienie obiektywnie najzabawniejszego serialu w historii telewizji. Jak to zbadano? Serwis OnBuy.com zaangażował w swój eksperyment 120 widzów, których zadaniem było obejrzenie 10 najpopularniejszych seriali komediowych. W trakcie seansu badani mieli podstawiony mikrofon, który rejestrował całkowity czas trwania ich śmiechu. W końcowej fazie badania obliczono ile śmiechów na minutę wywołał każdy z seriali.

Zobacz także

"The Office" najzabawniejszym serialem komediowym

Na 1. miejscu uplasowała się amerykańska wersja "The Office" ze Steve'em Carellem i Johnem Krasinskim w rolach głównych. Serial może pochwalić się wynikiem 1 minuty i 45 sekund śmiechu na godzinę oglądania.

2. miejsce zajął policyjny sitcom "Brooklyn Nine-Nine", zaś podium zamyka "Community". Popularni "Przyjaciele" znaleźli się dopiero na 7. miejscu, zaś "Teoria Wielkiego Podrywu" zamyka zestawienie z tytułem najmniej zabawnego z popularnych seriali komediowych. Pełna lista prezentuje się następująco:

  1. "The Office" (USA) - 1 minuta 45 sekund
  2. "Brooklyn Nine-Nine" - 1 minuta 38 sekund
  3. "Community" - 1 minuta 13 sekund
  4. "Parks and Recreation" - 56 sekund
  5. "U nas w Filadelfii" - 55 sekund
  6. "Bogaci bankruci" - 52 sekundy
  7. "Przyjaciele" - 32 sekundy
  8. "Jak poznałem waszą matkę" - 24 sekundy
  9. "Dwóch i pół" - 10 sekund
  10. "Teoria wielkiego podrywu" - 6 sekund

Zobacz także