Zamknij

"Nasza bandera znaczy śmierć": serial komediowy HBO doczeka się kontynuacji. Kiedy premiera?

02.06.2022 10:58
Nasza bandera znaczy śmierć - Taika Waititi, Rhys Darby - kadr z serialu HBO
fot. HBO Max/materiał prasowe

Serial "Nasza bandera znaczy śmierć" otrzyma kontynuację. 2. sezon serialu komediowego o piratach z Taiką Waititim w jednej z głównych ról.

1 czerwca 2022 roku stacja HBO ogłosiła, że serial "Nasza bandera znaczy śmierć" powróci z nowymi odcinkami. Komedia o piratach cieszy się dużym uznaniem widzów.

"Nasza bandera znaczy śmierć" doczeka się 2. sezonu

Piraci to często poruszany wątek w filmach i serialach. Nic dziwnego, w końcu niezwykłe morskie przygody, spektakularne walki i poszukiwania tajemniczych skarbów rozpalają wyobraźnię. Prawda jest jednak taka, że pirackie opowieści w dużej mierze bazują na oklepanym schemacie.

Z tego powodu twórcy serialu "Nasza bandera znaczy śmierć" podeszli do tematu trochę inaczej. Mimo że fabuła jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, serial podchodzi do nich dość luźno. Główny bohater - Stede Bonnet rzeczywiście istniał i był nazywany "piratem dżentelmenem", ale jego życie nie było usłane aż tak absurdalnymi przygodami i napotkanymi ludźmi.

Pierwszy sezon pozytywnie odebranego przez widzów i krytyków serialu zakończył się cliffhangerem, więc oficjalne potwierdzenie, że doczekamy się kolejnych odcinków serialu, na pewno spotkało się z ulgą fanów. W mediach społecznościowych Taiki Waititiego, który nie tylko jest producentem wykonawczym, ale też jedną z gwiazd komedii, pojawił się post, który potwierdził powstanie 2. sezonu serialu "Nasza bandera znaczy śmierć". 

Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie będę plądrował i grabił.

Serial "Nasza bandera znaczy śmierć" trafił na HBO i HBO Max 3 marca 2022 roku. Produkcja doczekała się 10 odcinków. W rolach głównych wystąpili Rhys Darby, Ewen Bremner, Joel Fry, Samson Kayo, Con O'Neill, Nathan Foad, Vico Ortiz, Kristian Nairn, Matthew Maher, Guz Khan, David Fane, Rory Kinnear oraz Taika Waititi. Twórcą produkcji jest David Jenkins.

"Nasza bandera znaczy śmierć" sezon 2: kiedy premiera na HBO Max?

Na razie nie zdradzono, kiedy zobaczymy dalsze losy kapitana Bonneta i jego załogi. Fani serialu "Nasza bandera znaczy śmierć" muszą uzbroić się w cierpliwość. Najprawdopodobniej 2. sezon trafi na HBO i HBO Max nie wcześniej niż w roku 2023.

RadioZET.pl/Twitter/Taika Waititit