Zamknij
seriale
  • przepis na życie
  • kryminalni
  • slepnac od swiatel
  • 9 Zobacz
fot. Shutterstock

Seriale coraz częściej zastępują nam filmy. Śledzimy losy bohaterów, przywiązujemy się do nich i chcemy, by ulubione seriale trwały jak najdłużej. Nic dziwnego, produkcja seriali jest na coraz lepszym poziomie, a polskie produkcje nie odstają od tych światowych.

W ostatnich latach mogliśmy śledzić kilka naprawdę dobrych seriali. Losy Kuby, narkotykowego dilera w serialu na podstawie powieści Jakuba Żulczyka „Ślepnąc od świateł”, budziły ogromne emocje. Zagrali w nim m.in. Cezary Pazura, Jan Frycz czy Robert Więckiewicz. Za produkcję odpowiadało HBO Polska. Wielu fanów dalej czeka na wieści o kolejnym sezonie.

Ślepnąc od świateł” zachwycił amerykańskich widzów. Serial zostanie udostępniony w USA

Największą popularnością cieszą się serialowe thrillery. Nic dziwnego, aktorzy i producenci potrafią trzymać widza w napięciu nie tylko przez 1,5 godziny, ale przez kilka odcinków, a nawet serii. Jeśli dołożymy do tego piękne zdjęcia mamy przepis na serialowy hit. Z tego przepisy skorzystali twórcy „Watahy”. Główne roli zagrali tam Leszek Lichota i Bartłomiej Topa, a cała historia rozgrywała się na pograniczu polsko-ukraińskim. Serial kręcono głównie w polskiej części Bieszczadów Zachodnich.

Całkiem nieźle wychodzą nam też seriale komediowe czy obyczajowe. Dobrym przykładem jest „Przepis na życie” z Magdaleną Kumorek, Borysem Szycem i Piotrem Adamczykiem w rolach głównych. W serialu śledzimy losy Anny, która w pierwszym odcinku traci pracę, męża i próbuje na nowo poukładać swoje życie.

Borys Szyc o filmie "Nic się nie stało". Pokazał wiadomości, które wymienił z Latkowskim

Dobrych seriali powstało jednak znacznie więcej. Obejrzyj galerie i zobacz, jakie jeszcze najlepsze seriale ostatnich lat wybraliśmy.