Zamknij
Najlepsze seriale superbohaterskie. 11 tytułów, które koniecznie powinniście obejrzeć
  • CAP/SFS/Capital Pictures/East News
  • Jessica Miglio/Netflix
  •  Jan Thijs / ?Amazon / courtesy Everett Collection/ East News
  • 11 Zobacz
fot. Album Online/East News

Jakie są najlepsze seriale superbohaterskie? Które odcinkowe produkcje z gatunku superhero zasługują na szczególną uwagę? Zapraszamy do naszej galerii. 

Kino spod znaku superherosów w trykotach prężnie się rozwija. W ostatnich latach jesteśmy wręcz zalewani nowymi produkcjami ze stajni Marvela, DC, czy też bardziej niszowych lub niezależnych mediów. Jednak, choć do niedawna superbohaterowie kojarzyli się przede wszystkim z kinowymi megaprodukcjami, coraz częściej ratują świat również na małym ekranie. I to właśnie na nich się dziś skupimy. W naszej galerii najlepszych seriali superbohaterskich znajdziecie 11 produkcji, które - naszym zdaniem - koniecznie powinniście obejrzeć.

Najlepsze seriale superbohaterskie: Top 11 seriali o superbohaterach [GALERIA]

Choć dominacja superbohaterów na rynku kina rozrywkowego przypada na ostatnie 10-15 lat, już znacznie wcześniej pojawiały się produkcje warte uwagi. Któż bowiem za dziecka nie śledził animowanych losów Spider-Mana, czy drużyny Profesora X? W wielu z nas to właśnie kultowa kreskówka "X-Men: Evolution" zaszczepiła miłość do superbohaterów i ich odwiecznej walki ze złem.

W naszej galerii najlepszych seriali o superbohaterach znajdziecie zatem zarówno nieco starsze produkcje, jak i świeżuteńkie tytuły, które dopiero co ujrzały światło dzienne. Choć, z wiadomych powodów, dominuje tu Marvel, nie zabrakło także innych produkcji opartych na komiksach, także tych bardziej niezależnych. Innymi słowy: każdy znajdzie tu coś dla siebie. (Galerię znajdziecie u góry artykułu).

loader
loader
QUIZ: jak dobrze znasz filmy Marvela?
Rozwiąż quiz

QUIZ: jak dobrze znasz filmy Marvela?

QUIZ: jak dobrze znasz filmy Marvela?

W którym filmie po raz pierwszy pojawił się Thanos?

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.