Zamknij

"Na dobre i na złe": to już 21 lat od premiery. Jak wyglądał pierwszy odcinek?

06.11.2020 14:46

"Na dobre i na złe" to jedna z najsłynniejszych polskich telenoweli. 7 listopada minie 21 lat od premiery pierwszego epizodu. Jak wyglądał premierowy odcinek i jak bardzo zmienili się bohaterowie? 

Agnieszka Dygant i Katarzyna Bujakiewicz
fot. Michał Szewczyk/TVP/East News

"Na dobre i na złe": to już 21 lat od premiery. To pierwszy serial medyczny w Polsce, który do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. Z okazji kolejnych urodzin serialu, przypominamy, jak wyglądał pierwszy epizod "Na dobre i na złe". Niektórzy aktorzy przeszli ogromną metamorfozę.

Zobacz także: M jak miłość: Ilona Łepkowska surowo o serialu. Nadchodzi koniec kultowej telenoweli? 

"Na dobre i na złe": to już 21 lat od premiery. Jak wyglądał pierwszy odcinek?

Pierwszy odcinek serialu "Na dobre i na złe" został wyświetlony 7 listopada 1999 roku. Produkcja przedstawia losy lekarzy pracujących w szpitalu w Leśnej Górze. Widzowie od lat śledzą ich rozterki miłosne, problemy w pracy, a także są świadkami skomplikowanych operacji medycznych. Serial, pomimo tylu lat od premiery, wciąż przyciąga przed ekrany wielu widzów. Na przestrzeni lat zmieniła się obsada, zakończono sporo wątków, a przez szpitalniany plan zdjęciowy przewinęło się wiele znanych aktorów. 

Jak wyglądał pierwszy odcinek "Na dobre i na złe"? W serialu pojawiły się trzy główne postacie: Zosia (Małgorzata Foremniak), Jakub (Artur Żmijewski) oraz Bruno (Krzysztof Pieczyński). Zosia rozpoczęła pracę w Leśnej Górze. Pierwsze zadanie czekało na nią już w drodze do pracy, gdy musiała pomóc rannemu w wypadku. W szpitalu spotkała znajomych sprzed lat, w tym Kubę, który darzył ją uczuciem. Kobieta była wtedy w szczęśliwym związku z Mikołajem (Robert Janowski). Poniżej można zobaczyć film z pierwszego epizodu.

Przez lata zmieniała się obsada. Obecnie największymi gwiazdami serialu są: Michał Żebrowski, Mateusz Janicki, Marta Żmuda Trzebiatowska czy Aleksandra Hamkało. Poniżej można zobaczyć ramówkę i to, jak zmienili się bohaterowie.

"Na dobre i na złe": gdzie i kiedy oglądać?

"Na dobre i na złe" można oglądać w każdą środę o godzinie 20.55 na antenie TVP 2.

loader

Zobacz także: "Barwy szczęścia", odcinek 2326: Oliwka zdradzi Kajtka. Tego już nie da się uratować 

RadioZET.pl