Zamknij

„Elves“: świąteczny horror Netflixa ze zwiastunem. Będziecie się bać pomocników Mikołaja [WIDEO]

09.11.2021 12:18

„Elves” to nowa propozycja Netflixa, dla fanów świątecznych horrorów. W jaki sposób twórcy duńskiego serialu wywrócili urokliwą bajkę dla dzieci, czyniąc z niej opowieść pełną grozy? Przekonajcie się, oglądając premierowy zwiastun serialu.

Elves - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netfix

„Elves“ to nowy duński serial Netflixa, przyglądający się mitycznym postaciom, które zasłynęły swego czasu jako „pomocnicy Świętego Mikołaja”. Co jednak jeśli prawdziwe istoty są dużo bardziej złowieszcze i przerażające? To punkt wyjścia nowego serialu twórców hitu „The Rain”. 

„Elves” skupia się na losach pewnej rodziny, która podróżuje na małą duńską wyspę w okresie przedświątecznym, aby poczuć klimat zbliżającej się „Gwiazdki”. Nie spodziewa się jednak, że wyprawa nabierze jednak bardziej dramatycznego obrotu. Gdy najmłodsza córka zabiera do domu elfickie niemowlę, nie spodziewa się nawet, że zostanie to dostrzeżone przez groźne mityczne stwory jako oznaka wojny. Zacznie się dramatyczna walka o przyszłość lokalnej społeczności.

„Elves” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy pełnoprawny zwiastun nowego serialu, zapowiadający przygodę nie z tego świata. Materiał prezentuje się następująco:

„Elves” – twórcy i obsada

Pomysłodawcami nowego serialu są Jannik Tai Mosholt i Christian Potalivo, czyli duet odpowiedzialny za sukces serialu science-fiction „The Rain“. Oficjalnym twórcą oraz scenarzystą serialu jest zaś Stefan Jaworski, a za kamerą stoi reżyser Roni Ezra. Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Ann Eleonora Jørgensen, Rasmus Hammerich, Peder Thomas Pedersen czy Lila Nobel.

loader

„Elves” – kiedy premiera?

Sześcioodcinkowy serial zadebiutuje na platformie Netflix już w niedzielę 28 listopada.

Czytaj także: „Świąteczny zamek”: zwiastun urokliwej komedii świątecznej Netflixa z Brooke Shields [WIDEO]

RadioZET.pl/informacje prasowe Netflix/Collider