Zamknij

"Ms. Marvel": kim są bohaterowie nowego serialu Marvela? [ZDJĘCIA]

01.06.2022 16:09

"Ms. Marvel" to nowy serial Marvela, który niebawem zadebiutuje na Disney+. Kim są główni bohaterowie, którzy pojawią się w produkcji?

Asfandyar Khan, Iman Vellani, Rish Shah
fot. WLHN/BackGrid UK /East News

Fani MCU obejrzą niebawem kolejny serial oparty na komiksach Marvela. Mowa o adaptacji przygód stosunkowo nowej bohaterki Domu Pomysłów - Ms. Marvel. Kim są główni bohaterowie nadchodzącej produkcji?

"Ms. Marvel": główni bohaterowie nowego serialu Marvela

Ostatnimi czasy Marvel Studios wyraźnie stawia na nastoletnich lub młodych superbohaterów, którzy zapewne niebawem wypełnią lukę po oryginalnych członkach Avengers, tworząc być może nowe wcielenie tej drużyny. Wśród nich niedługo zadebiutuje Kamala Khan znana lepiej jako Ms. Marvel.

Z okazji zbliżającej się premiery serialu, w mediach społecznościowych Marvel Studios przedstawiono serię plakatów promujących "Ms. Marvel", na których znaleźli się główni bohaterowie nowego tytułu.

Ms. Marvel/Kamala Khan - Iman Vellani

Serialowa Kamala, zapewne tak jak komiksowa, będzie postacią niezwykle pozytywną, idealistyczną, może trochę łatwowierną, ale działającą zawsze w imieniu dobra. To wychowywana w New Jersey nastolatka pakistańskiego pochodzenia, która kocha superbohaterów, w szczególności Kapitan Marvel. Marzy, żeby być jak swoja idolka, co nie jest łatwe, kiedy ma się nadopiekuńczych rodziców. Po otrzymaniu supermocy, jej marzenia się spełniają, ale jak na ironię losu przystało, nowa sytuacja komplikuje życie Ms. Marvel. 

Nakia i Bruno - Yasmeen Fletcher i Matt Lintz

Prawdopodobnie podobnie jak w komiksach Marvela w Nakia i Bruno w "Ms. Marvel" to najlepsi przyjaciele Kamali. Wierni i wspierający również po tym, kiedy dowiadują się o podwójnej tożsamości koleżanki z klasy. Komiksowy Bruno to nieśmiały i skromny geniusz. Nakia jest natomiast młodą muzułmanką, która walczy o zrewolucjonizowanie swojego wyznania. Czy w serialu będzie podobnie?

Kamran i Zoe - Rish Shah i Laurel Marsden

W komiksach Kamran był bliskim przyjacielem z dzieciństwa Kamali. Powrócił po latach jako przystojny młodzieniec, również wyposażony w supermoce. Zauroczona dziewczyna nie zauważyła, że Kamran chce w rzeczywistości wykorzystać jej nadludzkie zdolności do niecnych czynów. Zoe jest natomiast koleżanką z klasy Kamali. Początkowo niezwykle popularna w szkole dziewczyna jest bardzo nieprzyjemna w stosunku do Khan, kilkukrotnie wyśmiewa ją nawet za pośrednictwem rasistowskich żartów. Z czasem zostają jednak przyjaciółkami. Okazuje się też, że Zoe przez lata tłumiła swoją prawdziwą naturę. Jest bowiem lesbijką. Trudno jednak powiedzieć, czy w "Ms. Marvel" te postacie zostaną poprowadzone tak samo.

Aamir i Tyesha - Saagar Shaikh i Travina Springer

Aamir to starszy brat Kamali. Mimo że jest dorosły, mieszka z rodzicami i nie pracuje. Jego wymówką jest jego czasami radykalna wiara. Wszystko zmienia się jednak, kiedy poznaje Tyeshę - niedawno nawróconą na islam kobietę, która w końcu zostaje jego żoną. Wspólnie starają się wspierać Kamalę w jej problemach, mimo iż nie znają jej sekretnej tożsamości. Czy serialowa para będzie miała taki sam charakter?

Muneeba i Yusuf - Zenobia Shroff i Mohan Kapur

Mama i tata Kamali. Imigranci z Pakistanu, którzy nie do końca rozumieją amerykańską rzeczywistość, w której widzą wiele zagrożeń dla ich młodszej córki. Są nieco nadopiekuńczy i czasami surowi, ale wszystko, co robią, wynika z miłości do Kamali i obawy, że stanie się jej krzywda. W komiksach w pewnym momencie poznali sekret swojego dziecka. Mimo że nie było to łatwe, postanowili wspierać Kamalę w obronie New Jersey.

"Ms. Marvel": kiedy premiera na Disney+?

Pierwszy odcinek serialu trafi do bazy Disney+ już 8 czerwca 2022 roku. W serialu reżyserowanym przez Sharmeen Obaid-Chinoy wystąpili Iman Vellani, Aramis Knight, Saagar Shaikh, Rish Shah, Matt Lintz, Zenobia Shroff i Mohan Kapur. Bohaterka powróci w roku 2023 w nadchodzącej drugiej części "Kapitan Marvel" zatytułowanej "Marvels". 

loader

RadioZET.pl/Twitter/Marvel Studios