Zamknij

„Ms. Marvel“: nowy serial Disney+ i Marvela z pierwszym zwiastunem i datą premiery [WIDEO]

Michał Kaczoń
15.03.2022 15:35

„Ms. Marvel“ to nowy serial platformy streamingowej Disney+, należący do świata Marvel Cinematic Universe. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun superbohaterskiego serialu, powiązanego z serią o Captain Marvel. Kiedy premiera?

Ms. Marvel - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Disney+

„Ms. Marvel” to kolejny z serii oryginalnych seriali platformy Disney+, powstały we współpracy z Marvelem i należący do świata Marvel Cinematic Universe. Składający się z sześciu odcinków serial opowie historię Kamali Khan, nastolatki zapatrzonej w Avengersów, a w szczególności w postać Captain Marvel. Dziewczyna nie potrafi dopasować się do swojego środowiska, aż do czasu, gdy przypadkiem sama nie otrzyma własnych mocy. 

Postać „Ms. Marvel” zadebiutowała na kartach komiksu w 2013 roku i zaskarbiła sobie przychylność odbiorców. Już teraz wiadomo, że postać, którą poznamy w serialu, będziemy mogli oglądać także na wielkim ekranie. Kamala Khan ma bowiem pojawić się w sequelu „Captain Marvel”, zatytułowanym „The Marvels” już w lutym 2023 roku.

„Ms. Marvel” – zwiastun

Pierwsze wideo promujące nowy serial Disney+ wygląda następująco:

„Ms. Marvel” – twórcy i obsada

Showrunnerką i główną scenarzystką serialu jest Bisha K. Ali, która współpracowała już przy serialu Disneya „Loki” oraz miniserialu Hulu „Cztery wesela i pogrzeb” w roli scenarzystki.

Na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Iman Vellani, Aramis Knight, Saagar Shaikh, Rish Shah, Matt Lintz, Zenobia Shroff czy Mohan Kapur. 

loader

„Ms. Marvel” – kiedy premiera?

Premiera pierwszego odcinka serialu przewidziana jest na 8 czerwca. Kolejne odcinki emitowane będą co tydzień.

Czytaj także: "Obi-Wan Kenobi": czy w serialu Disney+ powróci Darth Maul?

RadioZET.pl/JustJared.com/YouTube

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET