Zamknij

"Ms. Marvel": kiedy rozgrywa się nowy serial Marvela?

07.06.2022 11:20

"Ms. Marvel" to nowy serial Disney+ dziejący się w MCU. Kiedy dokładnie dzieje się akcja produkcji i Kamali Khan?

Ms. Mavel - Iman Vellani - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Na Disney+ zadebiutuje niebawem najnowszy serial Marvel Studios - "Ms. Marvel". Jedna z twórczyń produkcji postanowiła odpowiedzieć na ważne z punktu widzenia chronologii MCU pytanie. Kiedy dzieje się fabuła nowego tytułu w ofercie platformy?

"Ms. Marvel": kiedy dzieje się akcja nowego serialu Marvela?

Serial o pierwszej muzułmańskiej superbohaterce z własną serią komiksową Marvela to kolejna cegiełka dołożona do wciąż rozrastającego się filmowo-serialowego uniwersum. Fani zaczęli zastanawiać się, kiedy toczą się przygody Kamali Khan.

Na to pytani odpowiedziała jedna z twórczyń "Ms. Marvel" - zarówno serialu, jak i komiksów na postawie których powstała adaptacja. Współproducentka Sana Amanat w rozmowie z The Direct zarysowała ramy czasowe nowego serialu Marvela.

Myślę, że w tym momencie nie podaliśmy oficjalnie, ile lat minęło [od "Avengers: Endgame"]. Nie powiem na zawołanie, bo bym coś schrzaniła. Myślę, że minęło od roku do dwóch lat [po "Endgame"] - coś w tym stylu, ale właściwie nie pamiętam konkretnie. Ale mamy to uwzględnione na naszej osi czasu.

Słowa Amanat sugerują więc, że "Ms. Marvel" dzieje się w roku 2024 lub 2025. Fabuła z "Avengers: Infinity War" rozgrywała się w 2019 roku. Wydarzenia z "Avengers: Endgame" działy się 5 lat później, co oznacza, że finalne zwycięstwo nad Thanosem nastąpiło w roku 2023.

To ważna kwestia, biorąc pod uwagę, że nowe produkcje Marvela nie są prowadzone linearnie i rozgrywają się w różnych punktach osi czasu po wydarzeniach z "Endgame". Natomiast fabuła "Black Widow" działa się w przeszłości. Chronologia MCU nie jest więc tak przejrzysta jak w początkowych fazach istnienia uniwersum.

"Ms. Marvel": kiedy premiera na Disney+?

Pierwszy odcinek serialu trafi do bazy Disney+ już 8 czerwca 2022 roku. W produkcji reżyserowanej przez Sharmeen Obaid-Chinoy wystąpili Iman Vellani, Aramis Knight, Saagar Shaikh, Rish Shah, Matt Lintz, Zenobia Shroff i Mohan Kapur. Bohaterka powróci w roku 2023 w nadchodzącej drugiej części "Kapitan Marvel" zatytułowanej "Marvels". 

loader

RadioZET.pl/The Direct