Zamknij

"Moon Knight": czy nowy serial Marvela otrzyma spin-off? Gwiazda produkcji jest na tak

10.05.2022 14:15

Czy May Calamawy z serialu Marvela "Moon Knight" zostanie gwiazdą solowej produkcji o Scarlet Scarab? Aktorka wyraża zainteresowanie spin-offem.

Moon Knight - May Calamawy - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Serial "Moon Knight" dobiegł już końca. Fani Marvela oczekują teraz na wieści dotyczące ewentualnej premiery 2. sezonu. Istnieje jednak szansa, że produkcja doczeka się również spin-offu.

"Moon Knight": powstanie spin-off serialu Marvela z May Calamawy?

4 maja 2022 roku na Disney+ zadebiutował ostatni odcinek "Moon Knighta". Oscar Isaac wcielił się w nim w zupełnie nowego herosa Marvela o mistycznym pochodzeniu. W produkcji pojawiło się wiele nowych postaci. Jedną z nich jest Layla El-Faouly, w którą wcieliła się May Calamawy.

Bohaterka jest archeolożką, córką słynnego badacza starożytności Abdallaha El-Faoulya oraz żoną Marca Spectora - jednej z osobowości tytułowego herosa. W finałowym odcinku została tymczasową avatarką bogini Taweret. Chociaż pseudonim nie padł bezpośrednio w samym serialu, fani komiksów Marvela doskonale wiedzą, że Layla dzięki mocom danym przez egipskie bóstwo, została superbohaterką znaną jako Scarlet Scarab.

Komiksowy pierwowzór zadebiutował w 1977 roku w 23. numerze "Invaders". Scarlet Scarabem był Abdul Faoul - arecholog, który wszedł w posiadanie artefaktu, który dał mu nadludzkie zdolności - zwiększoną siłę i odporność, umiejętność latania oraz emitowanie mistycznej energii. Początkowo był sprzymierzeńcem nazistów, ale szybko przejrzał ich zamiary względem Egiptu i postanowił pomóc Invaders w walce z najeźdźcą. Po śmierci przekazał amulet rubinowego skarabeusza swojemu synowi Mehmetowi, który zastąpił ojca i został obrońcą Egiptu.

W serialu postać w wielu aspektach przypomina komiksowych bohaterów. Sugestia, że Layla została Scarlet Scarab nie wynika jedynie z faktu, że jej ojciec był archeologiem o podobnym nazwisku, co komiksowy superheros. Bardzo podobne są również kostiumy obu postaci, ich moce, a także to, że Abdallah nazywał Laylę "małym skarabeuszem". Tak czy inaczej, w MCU niespodziewanie pojawiła się zupełnie nowa, superbohaterka, która prawdopodobnie nie powiedziała ostatniego zdania.

Calamawy w rozmowie z The Wrap została zapytana o swoją przyszłość w uniwersum Marvela.

Nigdy nie grałam w filmie. Cóż, do tej pory nie grałam w filmie i chciałabym tego doświadczyć. Film o Moon Knightcie byłby wspaniały. Jeżeli Marvel jest otwarty na spinoff o Scarlet Scarab, nie zamierzam odmówić. Ani spin-offu o Scarlet Scarab, ani drugiego sezonu "Moon Knighta". Ale mam nadzieję, że Moon Knight wskoczy do świata filmu.

Spin-off o Scarlet Scarab jest więc na razie w sferze marzeń Calamawy, ale wielu fanów z całego świata entuzjastycznie zareagowało na pojawienie się nowej superbohaterki. O tym, że Moon Knight mógłby powrócić w filmie Marvela plotkuje się od jakiegoś czasu. Na razie przyszłość zakapturzonego herosa stoi pod znakiem zapytania. Wiadomo, że Moon Knight pojawi się ponownie, ale nie zdradzono, w jakiej formie zobaczymy jego dalsze przygody.

"Moon Knight": kiedy premiera 2. sezonu serialu?

Na razie Marvel nie potwierdził oficjalnie kontynuacji serialu, ale Kevin Feige - szef wytwórni zapowiadał jakiś czas temu, że Moon Knight powróci w innych produkcjach MCU, a może nawet otrzyma własny film. Obecnie przyszłość antybohatera jest niejasna, więc fani muszą czekać na dalsze wieści w tej sprawie. Showrunnerem serialu "Moon Knight" jest Jeremy Slater. W rolach głównych wystąpili: Oscar Isaac, Ethan Hawke, Gaspard Ulliel i May Calamawy. Nowy tytuł w ofercie Marvela trafił na platformę Disney+ 30 marca 2022 roku. Serwis nadal nie jest dostępny w Polsce.

loader

RadioZET.pl/The Wrap