Zamknij

"Moon Knight": sekretna wiadomość w nowym serialu Marvela. Co zawiera?

Sergiusz Kurczuk
08.04.2022 12:57

Widzowie serialu Marvela "Moon Knight" odkryli, że twórcy pozostawili ukryte wiadomości w postaci kodów QR. Co się za nimi kryje?

Moon Knight - Oscar Isaac - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Jakie ukryte przesłanie znajduje się w serialu Marvela pod tytułem "Moon Knight"? Uważni fani odkryli kody QR, które odsyłają do konkretnej strony internetowej.

"Moon Knight": ukryta wiadomość w serialu Marvela

Marvel Studios od początku istnienia słynie z umieszczania w swoich produkcjach różnego rodzaju sekretów, potocznie nazywanych przez fanów Easter eggami. Są to rozmaite odniesienia - najczęściej do komiksowego źródła, ale często też do innych filmów, czy tekstów kultury. W serialu "Moon Knight" twórcy weszli na zupełnie nowy poziom.

Za nami dwa odcinki "Moon Knighta" - nowej produkcji rozgrywającej się w MCU. Serial dla osób niezaznajomionych z komiksami Marvela może wydawać się mało oczywisty. Dochodzi w nim bowiem do dość dziwnych sytuacji, a widz może czuć się równie zagubiony, co główny bohater - Steve Grant grany przez Oscara Isaaca.

Bystroocy fani znaleźli w pierwszych dwóch odcinkach kody QR. Są umieszczone w tle mimochodem i na pierwszy rzut oka wydają się po prostu elementem scenografii. Pierwszy znajduje się bowiem przy jednej z gablot w British Museum, gdzie pracuje Steve. Drugi widnieje na drzwiach kontenera, którego zawartość chce sprawdzić protagonista.

Moon Knight
fot.

foto: print screen z Disney+

Moon Knight
fot.

foto: print screen z Disney+

Okazuje się, że kody są aktywne. Po zeskanowaniu ich przy pomocy aplikacji na smatrfonie, otworzy się nam podstrona Marvel.com, która poinformuje nas o możliwości darmowego przeczytania komiksów "Werewolf by Night" #32 i #33 - zeszytów, w których zadebiutował komiksowy Moon Knight. Numery można przeczytać w aplikacji Marvel Unlimited - cyfrowej bazie komiksów Marvela. Strona oferuje również kod promocyjny "KHONSHU", dający 80% zniżki dla nowych subskrybentów w pierwszym miesiącu korzystania z Marvel Unlimited.

Trzeba przyznać, że to ciekawa forma promocji usługi Marvela i zapoznania widzów serialu z komiksowymi pierwowzorami. W poprzednich produkcjach MCU pojawiały się interaktywne Easter eggi, między innymi numery telefonów, do niektórych postaci. Po zadzwonieniu na podane na ekranie numery, fani mogli usłyszeć nagraną przez danego bohatera wiadomość.

"Moon Knight": kiedy premiera kolejnego odcinka na Disney+?

Showrunnerem serialu "Moon Knight" jest Jeremy Slater. Oprócz Oscara Isaaca w produkcji wystąpili Ethan Hawke, Gaspard Ulliel i May Calamawy. Nowy tytuł w ofercie Marvela trafił na platformę Disney+ 30 marca 2022 roku. Odcinek trzeci zadebiutuje już w środę 13 kwietnia 2022 roku. Czy pojawi się w nim kolejny kod QR? Przekonamy się za kilka dni. Platforma Disney+ nadal nie jest dostępna w Polsce.

loader

RadioZET.pl

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET