"Moon Knight": nowy serial Marvela opowie o zdrowiu psychicznym

Sergiusz Kurczuk
11.03.2022 14:58

"Moon Knight" to nadchodzący serial Marvela, który niebawem trafi na Disney+. Scenarzysta Jeremy Slater opowiedział o wątkach, które pojawią się w produkcji.

Moon Knight - plakat serialu Marvela
fot. Marvel Studios/materiał prasowe

Już za kilka tygodni na platformie Disney+ zadebiutuje "Moon Knight" - nowy serial Marvel Studios z Oscarem Isaakiem w roli głównej. Scenarzysta produkcji postanowił opowiedzieć o niuansach dotyczących zdrowia psychicznego głównego bohatera.

"Moon Knight": serial Marvela opowie o problemach ze zdrowiem psychicznym

Superbohater znany jako Moon Knight nie jest szczególnie popularny poza miłośnikami komiksów Marvela. Wkrótce jednak się to zmieni za sprawą serialu, który został mu poświęcony.

Ważnym elementem postaci jest jej kondycja psychiczna. Heros posługiwał się bowiem kilkoma tożsamościami, co zostało wykorzystywane przez twórców komiksów do poruszenia wątków dotyczących jego psychiki. Tego elementu nie zabraknie w nowym serialu Marvela. Showrunner Jeremy Slater, który odpowiada również za scenariusz do "Moon Knighta", w rozmowie z USA Today zapewnił, że twórcy produkcji podeszli do tematu zdrowia psychicznego z należytą uwagą. 

Cokolwiek pojawia się w tym uniwersum, musi być ostatecznie dobre i podnoszące na duchu oraz mieć pozytywne przesłanie na temat zdrowia psychicznego.

Serial nie będzie więc eksploatował wątków dotyczących zaburzeń osobowości tytułowego bohatera. Twórcy byli uczuleni na ten wątek i zrealizowali go w taki sposób, by nie był krzywdzący dla osób, które w rzeczywistości mają podobne problemy psychiczne, co nowy heros. Pierwszy zwiastun "Moon Knighta" ukazał różne tożsamości bohatera. Na pewno pojawią się osobowości Marca Spectora i Steve'a Granta. Być może będą one powiązane z dwiema odsłonami tytułowego herosa - klasyczną i wersją znaną jako Mr. Knight.

"Moon Knight": kiedy premiera na Disney+?

Showrunnerem serialu "Moon Knight" jest Jeremy Slater. Oprócz Oscara Isaaca w produkcji wystąpili Ethan Hawke, Gaspard Ulliel i May Calamawy. Nowy tytuł w ofercie Marvela trafi na platformę Disney+ już 30 marca 2022 roku. Usługa nadal nie jest dostępna w Polsce.

loader

RadioZET.pl/Disney Latino/The Cosmic Circus

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET