Zamknij

Filmy Marvela: gdzie był Moon Knight podczas "Avengers: Endgame"?

12.05.2022 15:59

Twórca serialu Marvela "Moon Knight" postanowił odpowiedzieć na pytanie dotyczące przeszłości głównego bohatera. Gdzie był Marc Spector podczas wydarzeń ukazanych w filmie "Avengers: Endgame"?

Moon Knight - Oscar Isaacc - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Jeremy Slater - jeden z twórców serialu "Moon Knight" odpowiedział na pytanie nurtujące fanów Marvela. Co tytułowy heros robił w czasie ostatecznej walki z Thanosem?

"Moon Knight": co działo się bohaterem Marvela podczas "Avengers: Endgame"?

Filmowe uniwersum Marvela słynie z naśladowania swojego komiksowego odpowiednika. Od ponad 60 lat twórcy Marvel Comics powołują do życia spójny świat, w którym rozgrywają się przygody superbohaterów. Chociaż MCU nie ma tak długiej historii i nie zamieszkuje go tak wiele postaci, ciągłość fabularna jest bardzo ważna z punktu widzenia fanów.

Serial "Moon Knight" na pierwszy rzut oka zdaje się być połączony ze światem Marvela tylko w kilku detalach. Można go więc oglądać jako w pełni autonomiczne dzieło. Rozgrywa się jednak w MCU, a w przyszłości tytułowy bohater zapewne wejdzie w interakcje z innymi, znanymi już postaciami. Slater w rozmowie z The Direct został więc zapytany, co działo się z Markiem Spectorem/Steve'em Grantem podczas wydarzeń ukazanych w filmie "Avengers: Endgame".

W produkcji tej członkowie Avengers starają się odwrócić skutki działań Thanosa z poprzedniej części filmu. Kosmita, zdobywając Kamienie Nieskończoności, wymazał z istnienia połowę istnień żywych w całym wszechświecie. Czy Moon Knight przeżył czystkę?

Myślę, że gdyby został wymazany i by wrócił, musiałbyś się z tym pogodzić. To coś, z czym musiałby sobie poradzić, zwłaszcza jako postać, która próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie i ma wiele pytań dotyczących własnej przeszłości. Czułem się dziwnie, nie odnosząc się do wszystkich tych poprzednich wydarzeń, tak więc wszyscy wspólnie założyliśmy, że był częścią 50%, które przeżyły.

Twórca potwierdził więc, że Moon Knight nie tylko nie został wymazany przez Thanosa, ale również istniał w MCU w trakcie pięcioletniej próby odnalezienia Szalonego Tytana oraz podczas finałowej walki z potężnym złoczyńcą. Czy był już wówczas avatarem Khonshu? Slater rozjaśnił również tę kwestię. 

Myślę, że w serialu, zostało powiedziane, iż Steven w zasadzie uaktywnił się jakieś dwa lata temu. To był pierwszy raz, kiedy [Marc i Steve] zaczęli żyć osobno, po śmierci matki Marca. Więc to były ostatnie dwa lata i zakładam, że trzy lata wcześniej Marca, prawdopodobnie działał w ten sam sposób, co Hawkeye, który miał pełne ręce roboty jako Ronin, ponieważ przestępczy półświatek miał się dobrze podczas pstryknięcia. Przypuszczam, że Moon Knight był bardzo zajęty. Ale to wszystko odbywało się w cieniu, a on usuwał wiele zagrożeń, które nigdy nie ujrzały światła dziennego.

Oznacza to, że teoretycznie Moon Knight mógłby uczestniczyć w walce z Thanosem. Dlaczego tego nie zrobił? O tym być może przekonamy się w przyszłości.

"Moon Knight": kiedy premiera 2. sezonu serialu?

Na razie Marvel nie potwierdził oficjalnie kontynuacji serialu, ale Kevin Feige - szef wytwórni zapowiadał jakiś czas temu, że Moon Knight powróci w innych produkcjach MCU, a może nawet otrzyma własny film. Obecnie przyszłość antybohatera jest niejasna, więc fani muszą czekać na dalsze wieści w tej sprawie. Showrunnerem serialu "Moon Knight" jest Jeremy Slater. W rolach głównych wystąpili: Oscar Isaac, Ethan Hawke, Gaspard Ulliel i May Calamawy. Nowy tytuł w ofercie Marvela trafił na platformę Disney+ 30 marca 2022 roku. Serwis nadal nie jest dostępny w Polsce.

loader

RadioZET.pl/The Direct