Zamknij

„Młody Wallander” wraca z 2. sezonem. Jest pierwszy zwiastun nowej serii. Kiedy premiera? [WIDEO]

18.01.2022 17:14
Young Wallander: Killer's Shadow
fot. materiały prasowe Netflix

„Młody Wallander” powraca. Serial Netfixa, bazujący na słynnej serii kryminałów, pokaże nową sprawę uznanego detektywa. Co już wiemy o „Young Wallander: Killer’s Shadow”? Kiedy premiera?

„Młody Wallander” (org. „Young Wallander”) powraca. Drugi sezon, z podtytułem „Killer’s Shadow” (pol. Cień mordercy) już wkrótce trafi na platformę streamingową Netflix. Co już wiemy o nowych odcinkach serialu?

Sezon 2. opowie nową przygodę związaną z karierą Wallandera. Bohater, znany z powieści Henninga Mankella, nie pracuje już z wydziałem policji. Gdy jednak pojawi się możliwość ponownej współpracy z Jednostką Kryminalną pod przywództwem nowo mianowego Samuela Osei, mężczyzna od razu z niej skorzystać. Sprawa z pozoru wygląda na prostą – ktoś został potrącony samochodem po wyjściu z klubu nocnego. Szybko okazuje się jedynie początkiem większej i bardziej zagmatwanej intrygi, w którą zamieszani są sprawcy głośnej zbrodni sprzed kilku lat. Sprawę morderstwa prowadziła wtedy Frida Rask. Wallander szybko dostrzega połączenie między sprawami i rozpoczyna groźne śledztwo, które może zagrozić dalszemu rozwojowi jego kariery. Czy mężczyzna poradzi sobie z zadaniem? Tego dowiemy się z sześciu odcinków 2. sezonu, które już w lutym trafią na platformę.

„Young Wallander: Killer’s Shadow” – zwiastun 

W sieci zadebiutował właśnie teaserowy zwiastun produkcji. Materiał prezentuje się następująco:

Wideo

„Młody Wallander”, sezon 2 – twórcy i obsada

Pomysłodawcą serialu jest Ben Harris. Jen Johnson powraca na stołek reżyserski, ale tym razem towarzyszyć mu będzie nowy zestaw scenarzystów oraz Mani Maserrat, który zastąpił Olego Endresena na stanowisku drugiego reżysera projektu. Fabułę „Killer’s Shadow” nadzorują zaś scenarzyści: Chris Lunt i Michael Walker.

Na ekranie zobaczymy zaś ponownie głównych bohaterów pierwszej serii oraz kilka nowych twarzy. Wśród nich znaleźli się tacy aktorzy i aktorki jak: Adam Palsson, Leanne Best, Yasen Atour, Tomiwa Edun czy Ellise Chappell.

„Młody Wallander”, sezon 2 – kiedy premiera? 

Nowe odcinki serialu zadebiutują na Netflixie już 17 lutego.

Czytaj także: Netflix kasuje kolejny program. Nie będzie nowych odcinków „Gotowania z Paris“

RadioZET.pl/informacja prasowa Netflix/YouTube