Zamknij

"Hawkeye": o czym będzie nowy serial Marvela? Oto oficjalny opis fabuły

15.09.2021 14:00
Hawkeye - Hailee Steinfeld, Jeremy Renner - kadr z serialu Marvela
fot. Marvl Studios/materiały prasowe

Serial "Hawkeye" to nadchodząca produkcja Marvel Studios dostępna na Disney+. O czym opowie fabuła serialu z Jeremym Rennerem i Hailee Steinfeld?

Na początku trzeciego tygodnia września 2021 roku do sieci trafił pierwszy zwiastun serialu "Hawkeye". Nie zdradził jednak zbyt wiele na temat fabuły produkcji. O czym będzie nadchodzący tytuł dostępny na Disney+?

"Hawkeye": opis fabuły serialu Marvela

Rok 2021 należy nie tylko do filmów, ale przede wszystkim seriali Marvela, które udowodniły, że superbohaterowie mogą również zdominować opowieści w odcinkach, nie tracąc przy tym na gwiazdorskiej obsadzie i rozmachu realizacyjnym. Czwartą aktorską produkcją MCU, która trafi na Disney+ w tym roku będzie "Hawkeye".

Do tej pory wiadomo było, że fabuła zostanie zainspirowana komiksem Marvela autorstwa Matta Fractiona i Davida Aji. Oprócz Clinta Bartona (Jeremy Renner) pojawi się więc druga łuczniczka -  Kate Bishop (Hailee Steinfeld), która w przyszłości prawdopodobnie przejmie miano swojego superbohaterskiego idola. Zapowiedziano również, że akcja serialu "Hawkeye" rozegra się podczas świąt Bożego Narodzenia. Zwiastun nie wyjawił jednak szczegółów fabularnych produkcji. 

Twórcy podzielili się za to opisem fabuły, z którego wynika, że tytułowego bohatera będą ścigały demony przeszłości. Stanie oko w oko z dawnymi wrogami, w walce z którymi pomoże mu nowa towarzyszka broni.

Disney+ i Marvel Studios zapraszają na nieoczekiwany świąteczny wypad z "Hawkeye", nowym serialem, którego akcja rozgrywa się w Nowym Jorku. Były mściciel Clint Barton ma pozornie prostą misję: wrócić do swojej rodziny na Boże Narodzenie. Misja do wykonania? Być może, ale tylko z pomocą Kate Bishop, 22-letniej łuczniczki, która marzy o zostaniu superbohaterką. Gdy duchy z przeszłości Bartona zagrażają zniszczeniem czegoś więcej niż świąteczny nastrój, obydwoje zostaną zmuszeni do współpracy.

W zwiastunie widzieliśmy, że Clint obiecuje swoim najbliższym dotrzeć na święta do domu. Uwagę byłego Avengera przykuwa jednak tajemnicza osoba, która walczy z przestępcami w stroju, którym niegdyś się posługiwał. Mowa o tożsamości Ronina, którą Barton przybrał po wcieleniu w życie planu Thanosa i stracie rodziny. Był wówczas samozwańczym mścicielem wymierzającym karę światowi przestępczemu.

Okazuje się, że za maską Ronina kryje się Kate Bishop - wielka fanka Hawkeye'a, która również ma smykałkę do łuku i strzał. Dawni wrogowie Bartona postanawiają się zemścić, więc świeżo upieczony team łuczników musi wykorzystać swoje umiejętności, do pokonania wspólnego wroga i stworzenia niezwykłej relacji mistrz-uczeń.

Serial "Hawkeye" może być pożegnaniem z jednym z pierwszych członków Avengers. Dzięki serialowi twórcy domkną wszelkie wątki Clinta, tym samym powołując do życia jego następczynię, która nie tylko podszkoli swoje zdolności, ale również wyciągnie lekcje z błędów popełnianych przez jej idola.

Hawkeye": kiedy premiera?

W obsadzie "Hawkeye" znaleźli się Jeremy Renner i Hailee Steinfeld, wcielający się w tytułowych łuczników. W pozostałych rolach wystąpili Vera Farmiga, Tony Dalton, Zahn McClarnon, Florence Pugh,  Brian d'Arcy James, Alaqua Cox oraz Piotr Adamczyk. Produkcja trafi do sieci 24 listopada 2021 roku za pośrednictwem platformy Disney+, która nadal nie jest dostępna w Polsce. 

RadioZET.pl/Marvel Studios/Disney+