Zamknij

Maria Treutz-Kuszyńska nie żyje. Aktorka miała 92 lata

Anna Skalik
05.08.2022 08:26
Maria Kuszyńska
fot. shutterstock.com Yaraslau Mikheyeu

Nie żyje Maria Treutz-Kuszyńska - wybitna polska aktorka teatralna. O jej śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Maria Treutz-Kuszyńska to polska aktorka teatralna, która swoją karierę rozpoczynała w latach 50. ubiegłego wieku. Publiczności telewizyjnej dała się poznać w serialu „Polskie drogi”. Kuszyńska zmarła 30 lipca 2022 roku w wieku 92 lat, o czym poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Zobacz także: Barbara Martynowicz nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 92 lat

Maria Treutz-Kuszyńska nie żyje. Aktorka miała 92 lata

Odeszła serdeczna Koleżanka czuła na potrzeby artystów, swoich rówieśników, skupionych wokół Związku Artystów Scen Polskich – Maria Treutz-Kuszyńska. Spoczywaj w pokoju – czytamy w poście ZASP, który ukazał się na Facebooku.

Maria Treutz-Kuszyńska urodziła się 13 stycznia 1930 roku w Warszawie, a w 1950 roku rozpoczęła studia na warszawskiej PWST. Wcześniej należała do amatorskiego zespołu szerzącego polskość na ziemiach odzyskanych – informuje ZASP.

Od 1959 roku była związana z ZASP-em, Sekcją Teatrów Dramatycznych, włączając się w działalność społeczną na rzecz środowiska artystycznego, reprezentując Stowarzyszenie również poza granicami kraju. Odeszła serdeczna Koleżanka czuła na potrzeby artystów, swoich rówieśników, skupionych wokół Związku Artystów Scen Polskich – czytamy.