Zamknij

Maggie Peterson nie żyje. Aktorka ze słynnego serialu miała 81 lat

17.05.2022 07:41

Zmarła Maggie Peterson - amerykańska aktorka i piosenkarka znana głównie z serialu "The Andy Griffith Show". Miała 81 lat. Co było przyczyną śmierci?

znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

15 maja 2022 roku zmarła Maggie Peterson, właściwie Margaret Ann Peterson Mancuso. Była amerykańską aktorką i piosenkarką. Miała 81 lat.

Maggie Peterson nie żyje

O śmierci Peterson poinformował między innymi portal Deadline, powołując się na słowa rodziny aktorki zamieszczone na stronie na Facebooku.

Drodzy Fani, Przyjaciele i Rodzino,Z wielkim smutkiem donosimy, że nasza kochana ciocia Maggie zmarła wczoraj po południu (niedziela, 15 maja). Odeszła spokojnie we śnie w otoczeniu rodziny. Zdrowie Maggie uległo pogorszeniu po śmierci jej męża Gusa, więc czujemy ulgę, że mogła zamieszkać w domu, aby w swoich ostatnich dniach być blisko rodziny. W ciągu najbliższych kilku tygodni, planujemy prywatny pogrzeb Maggie. Chociaż nasza zbiórka pieniędzy nie będzie już przyjmować darowizn, przez jakiś czas nie zamkniemy jej, aby komunikować się z naszą społecznością. Maggie chciała, aby ta społeczność wiedziała, ile znaczyliście dla niej przez ostatnie trzy lata. Pomimo życia w Las Vegas z dala od rodziny, wasza miłość i oddanie pomogły jej przezwyciężyć samotność. Wielokrotnie wspominała nam, że nie mogła uwierzyć, jak wszyscy byliście hojni. Naprawdę wywarliście pozytywny wpływ na jej życie i pomogliście jej w bardzo trudnych chwilach.
Na koniec rodzina Maggie chciałaby wam z głębi serca podziękować. Wasza troska i hojność były inspirujące i nie moglibyśmy zrobić tego wszystkiego bez was. Mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie możecie znaleźć pocieszenie w świadomości, jak ważni byliście dla polepszenia końcówki życia Maggie.
Dziękujemy i niech was Bóg błogosławi.

Nie zdradzono, co było przyczyną śmierci aktorki. Rodzina wspomniała jedynie o pogarszającym się w ostatnich latach stanie zdrowia Peterson.

Maggie Peterson urodziła się 10 stycznia 1941 roku w Greeley w stanie Colorado jako Margaret Ann Peterson. Początkowo wiązała swoją przyszłość z muzyką. Wraz ze swoimi braćmi założyła obwoźny zespół Ja-Da Quartet. W 1854 roku jej śpiew na przesłuchaniu Capitol Records usłyszał jeden z menadżerów, który zaproponował grupie przeprowadzkę do Nowego Jorku. Po nagraniu płyty zespół się jednak rozpadł. Następnie Peterson dołączyła do The Ernie Mariani Trio i podczas jednego z występów została zauważona przez reżysera Boba Sweeny'ego i producenta Aarona Rubena.

Peterson jako aktorka zadebiutowała w roku 1963 w kultowym w USA serialu komediowym "The Andy Griffith Show", w którym wcieliła się w postać Charlene Darling Wash. Występowała w tym tytule przez pięć lat - do jego zakończenia w 1968 roku. Rola przyniosła jej największą rozpoznawalność. Grała też w "The Bill Dana Show" i jego spin-offie "The Danny Thomas Show". 

Pierwszym filmem Peterson była komedia familijna "Angel in My Pocket" z 1969 roku. W filmografii aktorki znalazły się takie produkcje, jak "The Queen and I", "The Love God?", "The Over-the-Hill Gang", "Love, American Style", "Green Acres", "The Odd Couple", "Pałac gier", "Return to Mayberry", czy "Disneyland". Działalność aktorską zakończyła w 1987 roku. W kolejnych latach pracowała przy takich tytułach, jak "Kasyno", "Marsjanie atakują!" i "Podaj dalej" jako jedna z osób z produkcji odpowiedzialna za lokacje do zdjęć.

Wyszła za muzyka jazzowego Gusa Mancuso, który zmarł kilka lat przed śmiercią Petersen. 

loader

RadioZET.pl/Deadline/Facebook