Zamknij

Magda Mołek zaprasza na „Wielką Wodę”. Serial o Powodzi Tysiąclecia już na Netflix [WIDEO]

Michał Kaczoń
05.10.2022 11:13

„Wielka Woda” to nowy polski serial Netflixa, opowiadający o wrocławskiej Powodzi Tysiąclecia. Z okazji premiery platforma wypuściła zaskakujący materiał promocyjny. Produkcja jest już dostępna.

Wielka Woda - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix/PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Wielka Woda” właśnie zadebiutowała na platformie streamingowej Netflix. Polski serial opowiada o dramatycznych wydarzeniach z 1997 roku, gdy Wrocław został zalany przez wodę z Odry i jej dopływów. Przez ponad miesiąc trwała dramatyczna akcja ratunkowa i próba okiełznania szalejącej natury. Teraz o tych wydarzeniach opowiedział Jan Holoubek, twórca hitów „Rojst” czy „25 Lat Niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Teraz Netflix w nietypowy sposób reklamuje swój serial.

Magda Mołek zaprasza na „Wielką Wodę” 

Magda Mołek była jedną z dziennikarek telewizyjnych, które w 1997 roku relacjonowały wydarzenia we Wrocławiu. Teraz w krótkim wideo zachęca do obejrzenia produkcji, inspirowanej tamtymi zdarzeniami.

Krótki materiał prezentuje się następująco:

„Wielka Woda”: Aktorzy o serialu

W ramach promocji tytułu w sieci pojawił się też krótki materiał, w którym główni aktorzy mówią o swojej pracy na planie.

„Wielka Woda” – twórcy i obsada

Serial „Wielka Woda” na podstawie prawdziwych wydarzeń i doniesień prasowych został napisany przez duet scenarzystów: Kinga Krzemińska oraz Kasper Bajon. Za kamerą stanęło zaś dwóch reżyserów: Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk. Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Ireneusz Czop, a także Anna Dymna, Tomasz Kot, Klara Bielawka, Marta Nieradkiewicz, Piotr Rogucki i wielu innych.

loader

„Wielka Woda” – kiedy premiera?

Serial „Wielka Woda” jest już dostępny na platformie Netflix od środy 5 października.

Czytaj także: Dzisiaj 8. rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Wzruszające wspomnienia rodziny aktorki

RadioZET.pl/informacja prasowa Netflix/Facebook/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET