Zamknij

Gwiazdor "Lucyfera" skomentował szokujący los swojej postaci. Jak wpłynie to na finał?

01.06.2021 14:14
Gwiazdor "Lucyfera" skomentował szokujący los swojej postaci. Jak wpłynie to na finał?
fot. JOHN P. FLEENOR/NETFLIX

"Lucyfer" powrócił z drugą połową 5. sezonu, serwując nam wiele szokujących zwrotów akcji. Jednym z nich był los, który spotkał Dana, w którego wcielał się Kevin Alejandro. Aktor postanowił skomentować tę kwestię.

Fani "Lucyfera" niejednokrotnie przeżyli szok oglądając sezon 5B, który zadebiutował na Netflixie w piątek 28 maja 2021 roku. Do największych zwrotów akcji należy z pewnością zwieńczenie wątku Dana - byłego męża Chloe. Co aktor miał do powiedzenia w tej sprawie?

Uwaga! Poniżej znajdują się spoilery zdradzające fabułę sezonu 5B "Lucyfera". Czytasz na własną odpowiedzialność!

"Lucyfer" - Kevin Alejandro o wątku Dana

Sezon 5B "Lucyfera" zaserwował nam jedną z najbardziej poruszających scen w samym serialu. Gdy z życiem pożegnał się Dan, zarówno bohaterowie jak i widzowie wylali morze łez. Kevin Alejandro, który od 1. sezonu wcielał się w postać byłego męża Chloe i ojca Trixie, postanowił odnieść się do sprawy

W rozmowie z brytyjskim serwisem Radio Times aktor wyznał, że uśmiercenie Dana nie było kaprysem scenarzystów, a... jego własnym pomysłem. Doszedł bowiem do wniosku, że będzie to najlepsze zwieńczenie drogi, którą jego bohater przeszedł na przestrzeni pięciu sezonów. Po rozmowie z twórcami wszyscy zgodnie doszli do wniosku, że to właściwe posunięcie.

Tego rodzaju dyskusje mają miejsce, zanim zostaną napisane, aby wszyscy wiedzieli, co się dzieje. Myśleliśmy, że to koniec, że 5. sezon jest końcem naszego serialu, a ja byłem tym dziwakiem, który pomyślał "Wiecie, co może naprawdę zrobić wrażenie? Zabicie Dana". Wydaje mi się, że publiczność wreszcie zaczynała rozumieć, kim on jest i powoli się do niego przekonywała. Byłoby to dla niego całkiem imponujące zakończenie, gdybyśmy po prostu to nagle urwali.

Nie jestem pewien, czy już omawiali ten pomysł, ale stwierdzili "tak, zróbmy to". To nie miał być nagły kaprys. Chodziło tylko o pokazanie pełnej ewolucji człowieka i to nie tylko dla tej osoby, ale także dla widzów. W życiu odbywamy różne podróże, tworzymy więzi, a te są czasami zrywane.

Kevin Alejandro dla Radio Times

Czy oznacza to definitywny koniec Dana i jego bohater nie powróci w żadnej formie w finałowym sezonie "Lucyfera"? Niekoniecznie. Aktor zaznaczył bowiem, że był na planie kolejnego sezonu i zdecydowanie nie widzieliśmy Dana po raz ostatni. Jego powrót do roli może jednak nie wyglądać tak, jak zakładają widzowie. O tym, czy Kevin Alejandro faktycznie nie pojawi się w 6. sezonie serialu przekonamy się zapewne dopiero w chwili premiery, której data wciąż nie została wyznaczona.

Jak dobrze znasz popularne seriale Netflixa?
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz popularne seriale Netflixa? [QUIZ]

Jak dobrze znasz popularne seriale Netflixa?

W którym roku rozgrywa się akcja 1. sezonu "Stranger Things"?

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Radiotimes.com