Zamknij

Louie Anderson trafił do szpitala. W jakim stanie jest komik z serialu "Świat według Ludwiczka"?

19.01.2022 11:20
Louie Anderson
fot. AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

Louie Anderson - amerykański komik znany jako twórca serialu animowanego "Świat według Ludwiczka" choruje na nowotwór. Artysta zaczął leczenie w szpitalu.

Smutne wieści dla fanów Louiego Andersona. U 68-letniego komika wykryto nowotwór. Na szczęście artysta trafił do szpitala na leczenie.

Louie Anderson ma raka. Komik trafił do szpitala

Andersona powinien kojarzyć każdy, kto oglądał na kanale Fox Kids kreskówkę "Świat według Ludwiczka". Komik był nie tylko współtwórcą produkcji, jej narratorem, ale również dubbingował część postaci, których losy były oparte na wspomnieniach z dzieciństwa artysty.

Jak podaje portal NME, aktor trafił do szpitala w Las Vegas, gdzie jest obecnie poddany terapii. Anderson choruje na chłoniaki rozlane z dużych komórek B. Jak sam potwierdził, obecnie "wypoczywa w wygodnych warunkach". Przedstawiciele komika wystosowali w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Kultowy komik Louie Anderson jest obecnie w szpitalu w Las Vegas, gdzie leczy się z powodu chłoniaka rozlanego z dużych komórek B DLBCL, który jest formą raka. Odpoczywa w wygodnych warunkach.

Nie zdradzono jednak szczegółów diagnozy, ani kiedy została postawiona przez specjalistów.

Louie Anderson kim jest amerykański komik?

Oprócz występu w serialu "Świat według Ludwiczka" Anderson zagrał w kultowej komedii "Książę w Nowym Jorku" i jej części drugiej z 2021 roku, filmie "Wolny dzień pana Ferrisa" oraz takich produkcjach telewizyjnych, jak "Hoży doktorzy" czy "Młody Sheldon". W latach 1999 - 2002 prowadził amerykańską wersję teleturnieju "Familiada". Pojawiał się jako gość w wielu programach typu talk-show, między innymi "The Tonight Show" i "Late Night With Conan O’Brien".

W ostatnim czasie zasłynął rolą Christine Baskets w serialu komediowym "Baskets" z Zachiem Galifianakisem w jednej z głównych ról. W 2016 roku Anderson dostał za swoją kreację nagrodę Emmy dla najlepszego komediowego aktora drugoplanowego. W 2018 roku komik wypuścił swój special stad-upowy pod tytułem "Louie Anderson: Big Underwear".

RadioZET.pl/NME