Zamknij

"Loki": zdjęcia z planu 2. sezonu hitu Marvela. Tego nikt się nie spodziewał

Sergiusz Kurczuk
07.07.2022 16:12

Trwają zdjęcia do 2. sezonu serialu Marvela "Loki". W sieci pojawiły się fotografie przedstawiające interesujące elementy scenografii.

Loki - Tom Hiddleston, Owen Wilson - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materały prasowe

W sieci są dostępne zdjęcia z planu 2. sezonu "Lokiego". Co zdradzają na temat fabuły serialu Marvela? Które komiksy stanowiły inspirację dla twórców produkcji z Tomem Hiddlestonem?

"Loki" sezon 2: postacie z komiksów na zdjęciach z planu serialu Marvela

Wśród seriali Marvela, które są najlepiej oceniane przez krytyków i zwykłych widzów znalazł się "Loki" - jedyna jak dotąd produkcja MCU w odcinkach (poza animowanym "What If...?"), która doczeka się drugiego sezonu. Zdjęcia do nowych odcinków solowych przygód brata Thora właśnie ruszyły.

W sieci można natknąć się na zdjęcia, na których widzimy Hiddlestona i Owena Wilsona w eleganckich strojach. Prawdopodobnie obaj wyruszą na kolejną misję w czasie. Nie wiadomo jednak nic na temat fabuły produkcji. Wiadomo natomiast, jakimi komiksami będą inspirować się twórcy serialu. Na Twitterze można zobaczyć fotografie, ukazujące kulisy nowych odcinków.

Chyba kręcą "Lokiego" przy kinie Noël w Londynie.

W powyższym poście widzimy plakaty naklejone na ściany jednego z londyńskich kin. Przedstawiają one filmy, które istnieją w świecie MCU. Co ciekawe jeden z plakatów ukazuje Kingo (Kumail Nanjiani) - jednego z członków Eternals, który od kilkudziesięciu lat podaje się za członków rodziny aktorskiej.

Inny plakat przedstawia film pod tytułem "Zaniac!". To odniesienie do komiksowej postaci o tym imieniu - tajemniczej istoty, która przez setki lat nawiedzała wybrane przez siebie osoby i ich rękami mordowała kobiety. Postać ta zadebiutowała w 319. numerze "Thora" z 1982 roku autorstwa Douga Moencha i Keitha Pollarda, kiedy to aktor Brad Wolfe, przyjął tytułową rolę w horrorze pod tytułem "Zaniac". Okazało się, że scenariusz filmu ma więcej wspólnego z rzeczywistością, niż mogło się wydawać. Zaniac kilkukrotnie starł się z Thorem, który podczas jednej z przygód walczył u boku agenta TVA znanego jako Justice Peace.

Kolejny plakat przedstawia natomiast Phone Rangera - absurdalną postać superbohatera stworzoną przez Kurta Busieka i Jamesa Fry'a w "Marvel Age Annual" #1 z 1985 roku. A.G. Bell - pracownik linii telefonicznych, naprawiający zepsute aparaty, przypadkowo uzyskał moce pozwalające mu podsłuchiwać dowolne urządzenie telekomunikacyjne. Przybrał pseudonim Phone Ranger i posługiwał się dość nietypowym kostiumem, nawiązujących do wyglądu tradycyjnego telefonu. 

Zarówno Zaniac, jak i Phone Ranger to bardzo epizodyczne postacie, które dosłownie pojawiły się w kilku komiksach. Trudno zakładać, że pojawią się w "Lokim" naprawdę. Raczej stanowią tylko Easter egg skierowany do fanów komiksów Marvela i przy okazji są swego rodzaju parodią popkultury, a także poszerzeniem świata przedstawionego.

"Loki" sezon 2: kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy kontynuację "Lokiego". Za serial odpowiadają Justin Benson i Aaron Moorhead, którzy stworzyli inną produkcję MCU - "Moon Knighta". Oprócz Hiddlestona i Wilsona w obsadzie powrócą Gugu Mbatha-Raw i Eugene Cordero. Produkcja trafi na platformę Disney+.

loader

RadioZET.pl/Twitter