Zamknij

"Loki" z rekordem oglądalności. Serial Marvela nowym hitem Disney+

11.06.2021 06:21

"Loki" jest kolejną produkcją Marvel Studios, stworzoną dla platformy Disney+, która pobiła rekord oglądalności. Serial stał się oficjalnie nowym hitem serwisu.

Loki - Tom Hiddleston - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Serial "Loki" pobił rekord oglądalności platformy Disney+. To kolejny tytuł Marvela, który odniósł sukces. Ilu widzów obejrzało pierwszy odcinek solowych przygód przebiegłego brata Thora?

"Loki" - serial Marvela z rekordem oglądalności platformy Disney+

Filmowo-serialowe uniwersum Marvela z roku na rok rozrasta się coraz bardziej. Mimo pandemii koronawirusa twórcom MCU udało się stworzyć kolejne hity. Tym razem seriale z kinowymi gwiazdami, które zadebiutowały na platformie Disney+. Jedną z nich jest "Loki" - historia przygód wersji antybohatera, którą widzieliśmy w filmie "Avengers: Endgame".

Jak podaje Deadline, pierwszy odcinek "Lokiego" przyciągnął przed ekrany więcej widzów niż w przypadku poprzednich dwóch seriali Marvel Studios - "WandaVision" oraz "The Falcon and the Winter Soldier". Obie produkcje były hitami platformy, jednak obecnie prowadzenie przejął nowy tytuł. W środę 9 czerwca 2021 roku "Lokiego" obejrzało 890 tysięcy użytkowników. Jest to wynik dotyczący dnia premiery. W kolejnych dniach liczba widzów dodatkowo wzrosła. Sukces jest więc większy niż w przypadku poprzednich seriali MCU. Pierwszy odcinek "WandaVision" obejrzało 655 tysięcy widzów, a debiut "The Falcon and the Winter Soldier" 759 tysięcy użytkowników Disney+. Warto podkreślić, że w zestawieniu uwzględniono jedynie abonentów korzystających z urządzeń stacjonarnych. Nie wzięto pod uwagę widzów korzystających z tabletów i telefonów, więc rzeczywista liczba odbiorców jest znacznie większa. 

Serial "Loki" pokonał też oglądalnością najnowszy film Disneya - "Cruellę", która między innymi w Stanach Zjednoczonych jest dostępna na Disney+. Tutaj jednak należy wziąć pod uwagę czynnik finansowy - za obejrzenie spin-offu "101 dalmatyńczyków" za pośrednictwem platformy streamingowej, trzeba dodatkowo zapłacić. W ciągu pierwszego weekendu od premiery serial "WandaVision" przyciągnął przed ekrany 1,6 miliona użytkowników. Natomiast "The Falcon and the Winter Soldier" pobił ten rekord wynikiem 1,7 miliona widzów. Jeśli dobrze pójdzie, "Loki" może pobić kolejny rekord i przekroczyć liczbę 2 milionów abonentów.

Tak duża popularność serialu wynika zapewne z faktu, że Loki jest jedną z bardziej lubianych postaci Marvela. Kreacja Toma Hiddlestona od debiutu w pierwszej części "Thora" z 2011 roku cieszy się niezwykłym powodzeniem u widzów produkcji Marvela. Sam aktor ma też o wiele więcej fanów, niż w przypadku gwiazd "WandaVision" oraz "The Falcon and the Winter Soldier". Pomocna w obsadzie mogła być też obecność innej gwiazdy - Owena Wilsona, który gra jedną z głównych ról.

Rekord oglądalności przekłada się na nadzwyczaj pozytywne oceny serialu - zarówno ze strony krytyków, jak i zwykłych widzów. Kolejny sukces seriali na podstawie komiksów Marvela udowadnia, że ekspansja MCU w dziedzinie produkcji odcinkowych zdecydowanie się powiodła, dzięki czemu Marvel Studios ugruntowało swoją pozycję jednego z liderów obecnej branży rozrywkowej. 

"Loki" odcinek 2 - kiedy premiera?

Dwa poprzednie seriale Marvela debiutowały co piątek. W przypadku "Lokiego" jest inaczej. Kolejne odcinki zobaczy w każdą środę. Najbliższy pojawi się na Disney+ już 16 czerwca 2021 roku. W serialu Loki został schwytany przez temporalną organizację TVA za naruszenie kontinuum czasoprzestrzennego. Zwerbowany przez agenta Mobiusa, będzie musiał pomóc powstrzymać potężne zagrożenie dla całej linii czasowej. W produkcji stworzonej przez Kate Herron oprócz Hiddletsona i Wilsona wystąpili Gugu Mbatha-Raw, Wunmi Mosaku, Tara Strong, Eugene Cordero, Sophia Di Martino, Richard E. Grant oraz Sasha Lane. Platforma Disney+ nadal nie jest dostępna w Polsce.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline