Zamknij

"Loki" - serial Marvela zdradził, ilu mieszkańców Asgardu zginęło podczas Ragnarok

17.06.2021 14:50
Loki - Tom Hiddleston i Owen Wilson - kadr z serialu Disney+
fot. Disney+/materiał promocyjny

W serialu "Loki" pojawił się istotny szczegół dotyczący filmu "Thor: Ragnarok". Tytułowy antybohater zdradził ilu mieszkańców liczył Asgard.

16 czerwca 2021 roku zadebiutował drugi odcinek serialu "Loki". W produkcji pojawiło się kilka istotnych szczegółów na temat przyszłości kinowego uniwersum Marvela. Nie zabrakło jednak odniesienia do przeszłości kinowego świata.

"Loki" - ilu mieszkańców Asgardu zginęło podczas Ragnarok?

W filmie Taiki Waititiego "Thor: Ragnarok" z 2017 roku byliśmy świadkami kompletnego zniszczenia miejsca zamieszkiwanego przez nordyckich bogów. Asgard uległ znaczeniu z ręki Surtura, tym samym dopełniając legendę o Ragnarok - końcu świata mitycznej krainy.

W filmach "Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame" zdradzono, że nie wszyscy emigranci z Asgardu ponieśli śmierć i z czasem odbudowano królestwo Thora na Ziemi. Natomiast w drugim odcinku serialu platformy Disney+ "Loki" pojawiła się informacja dotycząca dokładnej liczby mieszkańców Asgardu, którzy zginęli w wyniku katastrofy.

Do tej pory nie było jasne, ilu mieszkańców liczył Asgard, tym samym trudno było pojąć skalę apokalipsy z filmu "Thor: Ragnarok". Serial "Loki" rozwiał jednak wszelkie wątpliwości. Przekopujący bibliotekę TVA tytułowy bohater natknął się bowiem na akta dotyczące zagłady Asgardu. W poruszającej scenie widzimy, jak Loki poznaje przerażające fakty na temat Ragnarok. W katastrofie zginęło niemal 10 tysięcy osób, dokładnie 9719 Asgardczyków. Zagłada została zaklasyfikowana jako apokalipsa siódmej klasy, czyli totalne zniszczenie planety. 

Agenci TVA błędnie założyli, że tego typu zagłada wiąże się z całkowitą eliminacją populacji Asgardu, co nie jest prawdą, gdyż uciekinierzy osiedlili się na Ziemi, gdzie kultywują dawne zwyczaje, bo jak dowiedzieliśmy się z "Thora: Ragnarok", Asgard tworzą ludzie, a nie miejsce. Prawdopodobnie dane dotyczące pozostałych przy życiu Asgardczyków i wydarzeń po zniszczeniu Złotego Królestwa znajdują się w innych teczkach, do których Loki nie ma dostępu.

"Loki" odcinek trzeci - kiedy premiera?

Produkcja o solowych przygodach Lokiego jest najpopularniejszym serialem Marvela stworzonym dla Disney+. W roli głównej wystąpił oczywiście Tom Hiddleston, który wciela się w postać od roku 2011. Kolejne odcinki "Lokiego" są emitowane co środę na platformie streamingowej Disneya. W rolach głównych wystąpili Owen Wilson, Gugu Mbatha-Raw, Wunmi Mosaku, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Sasha Lane oraz Eugene Cordero. Serwis Disney+ nadal nie jest dostępny w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Marvel/Studios/Disney+